Sayfa Düzeni: Kuramsal Temeller ve Uygulama İlkeleriyle

Mustafa Şeker

Sayfa Düzeni: Kuramsal Temeller ve Uygulama İlkeleriyle
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-12-08
YAZAR Mustafa Şeker
ISBN 9758867199
DOSYA FORMATI 5,70 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Tasarım, gazete üretim sürecinin en önemli noktalarından biridir. Uygun ' bir estetikle sunulan içeriğin gücü artar. Sayfa düzeni, gazetedeki haber ve yazıların, okuyucu tarafından mümkün olan en az çabayla algılanmasını sağlamaya yönelik bir işlemdir. Haber ve bilgi iletmeyi kolaylaştırıp zevkli hale getirmeyi hedefler. Gazetelerin en güzel düzenle sunulmaya çalışılmasının temel amacı budur. Metinler ve görsel malzemeler gazete kağıdı üzerine gelişi güzel, hiçbir estetik kaygı gözetilmeden serpiştirildiğinde de teorik olarak amaç gerçekleşir ve bilgi iletilmiş olur. Ancak böyle bir gazetenin zor okunacağı ve estetik açıdan değer taşımayacağı açıktır.Gazete içeriği öteden beri tasarım ilkelerine göre ve tekniğin izin verdiği ölçüde estetik bir şekilde sunulmuştur. Gazete tasarımına ilişkin kurallar ve yönelimler pek çok etkiyle değişmekte ve yenilenmektedir. Elinizdeki kitap, tasarımla ilgili temel yaklaşımları ve bu yaklaşımların uygulamada nasıl kullanılacağını ele almaktadır.Birinci bölüm gazete tasarımına ilişkin kuramsal temellere ayrılmıştır. Gazete sayfa düzenine ilişkin ekoller ele alındıktan sonra; metin, başlık, görsel malzeme, renk, çizgi ve çerçeve, beyaz boşluk gibi sayfayı oluşturan temel unsurların tasarım kurallarına uygun olarak nasıl düzenlenmesi gerektiği bu bölümde anlatılmıştır.İkinci bölüm ise kuramsal bilgilerin uygulamaya nasıl yansıtılacağını göstermek amacını taşımaktadır. Bu bölümde sayfa düzeninde yaygın olarak kullanılan QuarkXPress programı ve bu program aracılığıyla doğru sayfa düzenlemelerinin yapılışı aşama aşama, örneklendirilerek anlatılmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sayfa Düzeni: Kuramsal Temeller ve Uygulama İlkeleriyle i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sayfa Düzeni: Kuramsal Temeller ve Uygulama İlkeleriyle.

...esimler. Sayfa Düzeni Kuramsal Temeller ve Uygulama İlkeleriyle - Mustafa Şeker ... Sayfa Düzeni Kuramsal Temeller ve Uygulama İlkeleriyle Pdf İndir ... . Uygun bir estetikle sunulan içeriğin gücü artar. sayfa düzeni, gazetedeki haber ve yazıların, okuyucu tarafından mümkün olan en az çabayla algılanmasını sağlamaya yönelik bir işlemdir. Satıcıya soru sor. Açıklama. 168 sayfa. 16x24 cm. Birinci bölüm gazete tasarımına ilişkin kuramsal temellere ayrılmıştır. Basım Dili : Türkçe Basım Yeri : Konya Sayfa Sayısı : 168 En / Boy : 16 / ... Sayfa Düzeni Kuramsal Temeller ve Uygulama İlkeleriyle - Mustafa... ... . Basım Dili : Türkçe Basım Yeri : Konya Sayfa Sayısı : 168 En / Boy : 16 / 24 Kağıt Cinsi : 2. Hamur Basım Tarihi : 11.2004. Uygun ' bir estetikle sunulan içeriğin gücü artar. Sayfa düzeni, gazetedeki haber ve yazıların, okuyucu tarafından mümkün olan en az Birinci bölüm gazete tasarımına ilişkin kuramsal temellere ayrılmıştır. 28 TL. Elinizdeki kitap, tasarımla ilgili temel yaklaşımları ve bu yaklaşımların uygulamada nasıl kullanılacağını ele almaktadır. Birinci bölüm gazete tasarımına ilişkin kuramsal temellere ayrılmıştır. Uygun bir estetikle sunulan içeriğin gücü artar. Sayfa düzeni, gazetedeki haber ve yazıların, okuyucu tarafından mümkün olan en az Birinci bölüm gazete tasarımına ilişkin kuramsal temellere ayrılmıştır. 23.80 TL. Elinizdeki kitap, tasarımla ilgili temel yaklaşımları ve bu yaklaşımların uygulamada nasıl kullanılacağını ele almaktadır. Birinci bölüm gazete tasarımına ilişkin kuramsal temellere ayrılmıştır. ISBN: 9789758867196 Sayfa Sayısı: 168 Baskı Sayısı: 1 Ebatlar: 16x24 cm Basım Yılı: 2004. Stok Kodu. : 9789758867196. Sayfa Sayısı. : 168. İNDİRİM %11. Sepete Ekle. Mevleviliğin Sosyolojisi-Tarihsel ve Toplumsal Temelleri. Alış-Veriş Listeme Ekle. Sayfa Düzeni: Kuramsal Temeller ve Uygulama İlkeleriyle. Gazete içeriği öteden beri tasarım ilkelerine göre ve tekniğin izin verdiği ölçüde estetik bir şekilde sunulmuştur. Mustafa Şeker. Tasarım, gazete üretim sürecinin en önemli noktalarından biridir. Uygun ' bir estetikle sunulan içeriğin gücü artar. Sayfa düzeni, gazetedeki haber ve yazıların... Boyut. : 16.00x24.00. Sayfa Sayısı. : 168. Basım Yeri. Alış-Veriş Listeme Ekle. Sayfa Düzeni: Kuramsal Temeller ve Uygulama İlkeleriyle. Gazete içeriği öteden beri tasarım ilkelerine göre ve tekniğin izin verdiği ölçüde estetik bir şekilde sunulmuştur...