Ortopedik Nöroloji (Nörolojik Düzeyler İçin Diyagnostik)

Stanley Hoppenfeld

Ortopedik Nöroloji (Nörolojik Düzeyler İçin Diyagnostik)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 1999-01-01
YAZAR Stanley Hoppenfeld
ISBN 9758405015
DOSYA FORMATI 4,9 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Nörolojik düzeylerin iyi "bilinmesi, klinik uygulamada doktora patolojinin lokalizas-yonu ve derecesi hakkında çok önemli ip uçları vermektedir. Günümüzde kompü-terize tomografi ve manyetik rezonans görüntüleme gibi ileri ve pahalı yöntemlerin ortaya çıkması ve kolay ulaşılabilirliği, nörolojik muayenenin göreceli olarak ikinci plana itilmesine neden olmuştur. Oysa nörolojik düzeylerin dikkatli ve ayrıntlı muayenesi çoğu hastada tedaviyi yönlendirecek bir klinik tanıya varmada yeterli olmaktadır.Hoppenfeld, tam 22 yıl önce bunun önemini anlamış ve günümüzde dahi bir benzeri olmayan eşsiz bir rehber, başucu kitabı kazandırmıştır. Bu kitabı farklı ve ilginç kılan önemli özelliği çok açık, anlaşılır yazılmış olması ve her konuda çok sayıda olan özgün şekillerin zenginliğidir. Hoppenfeld uzun yıllar boyunca kazandığı tecrübeleri doğrultusunda bu kitaptakendine has bir sunum ortaya koymuştur. Tarzı günümüzdeki kitaplara ışık tutacak kadar güçlüdür.Rehber niteliğinde sayılabilecek bu kitabın bunca zaman süresince dilimize çevrilmemiş olması üzücüdür. Bu noktadan sonra kitabın daha geniş kitlelere hitap edeceğini yeni nesil genç hekimlerin ve öğrencilerin de Hoppenfeld'i tanıyacağını ümit ediyoruz. Beyin cerrahisi, nöroloji, fiziksel tıp ve rehabilitasyon, ortopedi alanında çalışan hekimler, klinik deneyimlerini oluşturmada bu eserden büyük ölçüde yararlanacaklardır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ortopedik Nöroloji (Nörolojik Düzeyler İçin Diyagnostik) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ortopedik Nöroloji (Nörolojik Düzeyler İçin Diyagnostik).

...nsan sinir sistemini, yapısını ve işlevini inceler tıp dalıdır ... Nöroloji̇k Rehabi̇li̇tasyon ... . Nasıl bir nörolog ve o. Hedefleri nörolojik muayene. çekiç denetler Ne tanı. Aşağıdaki durumların gözüktüğü kişilerin, bir nöroloji uzmanına başvurmaları gerekmektedir. 1 Nöroloji Nedir? 2 Nörolojik Hastalıkların Belirtileri Nelerdir? 3 Nörolojik Muayene Nasıl Yapılır? 9789758405015. 527120. Ortopedik Nöroloji Nörolojik Düzeyler İçin Diyagnostik. Pelikan Yayıncılık. 22.50. İyi organize olmuş nöroloji bölü ... Ortopedik Nöroloji Nörolojik Düzeyler İçin Diyagnostik - Stanley... ... . Pelikan Yayıncılık. 22.50. İyi organize olmuş nöroloji bölümleri, bu yapılanmayı oluşturabilen kuruluşlardır. Laboratuar, nörolojik hastalıkların tanı ve tedavilerinde önemli yer tutmaktadır. Ancak aşırı ümit verici olmaktan da kaçınılmalıdır. Nörolojik rehabilitasyon programının amacı kişiyi mümkün olan en aktif duruma ulaştırmak, fonksiyonel bağımsızlığını elde etmesine yardımcı olmaktır. M. Barış BASLO Sorumlu Öğretim Üyesi ABD, BD :Nöroloji Kaynaklar : Nörolojik Muayene Formu [Prof. Dr. Aynur Baslo, Prof. ORTOPEDİK YARALANMALARDA İLKYARDIM Doç....