İlkçağ’ın Gizemi / Tarih Öğretisi 1

Nermin Özsel

İlkçağ’ın Gizemi / Tarih Öğretisi 1
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-12-29
YAZAR Nermin Özsel
ISBN 6051805597
DOSYA FORMATI 6,65 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İlk Çağ tarihi, Ege denizi ile Akdeniz çevresinde yazılmış gibidir.Birbiri ardına bu denizlere egemen olan siyasi güçler, bilimsel ve sanatsal gelişmeleri de beraberlerinde sürükleyip geliştirirler.Tarih, edebiyat, felsefe, tıp alanındaki bilimsel çalışmalarla, mimari ve heykeltıraşlık alanındaki sanatsal gelişmeler, İon, Yunan, Hellenizm ve Roma kültürlerinin üzerinde yükselir.Bu zengin kültür ve uygarlıklara ev sahipliği yapmış bir ülkeyi vatan edinen topluma, tarih bilinci nasıl verilmelidir?Dünya uygarlığının, toplumun doğasında gerçekleşen değişimlerin; değişik insan gruplarınca kurulan krallık ve devletlerin; gerçekleşen devrim ve ayaklanmaların; bilim ve sanat alanındaki ilerlemelerin, toplumun uğradığı tüm köklü dönüşümlerin ve ulusal tarihinin yazılı kaydı olan tarih bilimi nasıl öğretilmelidir? Öğretide hangi yöntemler uygulanmalı, ilgi ve sevgi ile geçmiş duygusu nasıl uyandırılmalıdır?Tarihsel düşünce şekli benimsetilerek, düşüncelere perspektif nasıl kazandırılmalıdır?

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İlkçağ’ın Gizemi / Tarih Öğretisi 1 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İlkçağ’ın Gizemi / Tarih Öğretisi 1.

...ipliği yapmış bir ülkeyi vatan edinen topluma, tarih bilinci nasıl verilmelidir? İlkçağ'ın Gizemi / Tarih Öğretisi 1 ... İlkçağ'ın Gizemi; Tarih Öğretisi 1 - Nermin Özsel - 9786051805597... ... . 38,76 TL. Sepete Ekle. sanat alanındaki ilerlemelerin toplumun uğradığı tüm köklü dönüşümlerin ve ulusal tarihinin yazılı kaydı olan tarih bilimi nasıl öğretilmelidir? 49.50 TL. İlk Çağ tarihi, Ege denizi ile Akdeniz çevresinde yazılmış gibidir. Birbiri ardına bu denizlere egemen olan siyasi güçler, bilimsel ve sanatsal gelişmeleri de beraberlerinde... ...Kütüphanesi Edebiyat Fakültesi - Sosyoloji Kütüphanesi Edebiyat Fakültesi - Tarih Kütüphanesi Edebiyat Fakültes ... Tarih Öğretisi 1 ... ... ...Kütüphanesi Edebiyat Fakültesi - Sosyoloji Kütüphanesi Edebiyat Fakültesi - Tarih Kütüphanesi Edebiyat Fakültesi - Türk. One or more items could not be added because you are not logged in. Nermin Özsel imzası taşıyan esere ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. İnceleme-Araştırma kategorisinde kendis...