Yazınsal Eleştiri : Söyleşiler

Edward W. Said

Yazınsal Eleştiri : Söyleşiler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-10-20
YAZAR Edward W. Said
ISBN 9758274996
DOSYA FORMATI 9,45 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Metindeki hiçbir şey öylesine ortaya çıkmaz ya da oluşmaz; Metin -yazar, eleştirmen ve okuyucu tarafından- oluşturulmuştur ve Goldmann'ın sürekli ifade ettiği gibi belirli oranda kolektif bir girişimdir. Çok daha önemlisi metin, bir nesne değil, aslında bir süreçtir...İnsani realiteden koparılmış metinlere uygunmuşlar gibi "demistifiye etme" ve "yapıbozumu" gibi terimleri kullanmak veya -Derrida'nın l'Ecriture et la difference'den bu yana yaptığı gibi- "sözmerkezcilik" gibi mitlerin bütünüyle Batı kültüründe varolduğunu ileri sürmek, bu şeylerin kendisinden neşet ettiği bizzat insani temeli inkar etmek demektir. Önerdiğim şeyin, bayağı bir Marksizm'e ya da öğütçü bir hümanizme doğru gidiş olduğunu sanmıyorum. Tüm başlangıç nosyonu, bir insan ve eleştirmen olarak bizi kuşatan, bize bulaşan diyalektik güncelliklerden ve koşullardan ayrık "pür" bir başlangıcı destekleyen bir şey olarak kabul edilirse, onun sahip olduğu güçlerini kaybedeceğini düşünüyorum. Şüphesiz ben de bir eleştirmenin, yaptığı üretiyi analitik olarak ayırabilmesi, sınırlayabil-mesi ve metni çevreleyen unsurlardan soyutlaması gerektiğine inanıyorum. Fakat görünüşe bakılırsa bizim eleştirmenler olarak bugün en büyük başarısızlığımız, analizlerimizi ya da benim deyişimle eleştolgularımızı, kendisinden neşet ettikleri topluma, kurumlara veya yaşamlara asla bağlayamıyor oluşumuzdur. Vico'nun ortaya koyduğu muazzam gözlemlerden birisi onun dilcilerin ve felsefecilerin kibri (boria) dediği hususla bağlantılıdır. O, tüm grupların metinlerde buldukları malzemeleri, sanki dünya ondan ibaretmiş gibi tamamen metinsel bir perspektifle çözümlemeye çalıştıklarını söyler.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yazınsal Eleştiri : Söyleşiler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yazınsal Eleştiri : Söyleşiler.

...kli ifade ettiği gibi belirli oranda kolektif bir girişimdir ... Yazınsal Eleştiri Söyleşiler - Edward W. Said | Yeni ve İkinci El Ucuz ... . Eleştiri İnceleme Kuram. Yazınsal Eleştiri Söyleşiler. Yazınsal Eleştiri Söyleşiler. Hece Yayınları. Edward W. Said. Yazınsal Eleştiri Söyleşiler. Yazar: Edward W. Said Yayinevi: Hece Yayınları. O, tüm grupların metinlerde buldukları malzemeleri, sanki dünya ondan ibaretmiş gibi tamamen metinsel bir perspektifle çözümlemeye çalıştıklarını söyler. Yazınsal Eleştiri Söyleşiler Edward W. Said. Sürgün Ü ... Yazınsal Eleştiri Söyleşiler : UKitap ... . Yazınsal Eleştiri Söyleşiler Edward W. Said. Sürgün Üzerine Düşünceler ve Diğer Yazınsal ve Kültürel Denemeler. Mutsuzluk Ahlaksızlıktır - Yaşamüstü Söyleşiler. 44.1 63. Zafer Köse. Yazınsal Eleştiri Söyleşiler. Edward W. Said. Hece Yayınları. Metindeki hiçbir şey öylesine ortaya çıkmaz ya da oluşmaz; Metin - yazar, eleştirmen ve okuyucu tarafından - oluşturulmuştur ve Goldmann'ın sürekli ifade ettiği gibi belirli oranda kolektif bir girişimdir. YAZINSAL ELEŞTİRİ SÖYLEŞİLER,, Metindeki hiçbir şey öylesine ortaya çıkmaz ya da oluşmaz; Metin - yazar, eleştirmen ve okuyucu tarafından - oluşturulmuştur ve G. Edward W. Said. Metindeki hiçbir şey öylesine ortaya çıkmaz ya da oluşmaz; Metin - yazar, eleştirmen ve okuyucu tarafından - oluşturulmuştur ve Goldmann'ın sürekli ifade ettiği gibi belirli oranda kolektif... Dizin var. Konu Başlığı: Edebiyat -- Eleştiri. Ek Yazar: Özer, Salih. Metindeki hiçbir şey öylesine ortaya çıkmaz ya da oluşmaz; Metin - yazar, eleştirmen ve okuyucu tarafından - oluşturulmuştur ve Goldmann'ın sürekli ifade ettiği gibi belirli oranda kolektif bir girişimdir. Yazınsal Eleştiri Söyleşiler - Hece Yayınları - 9789758274994 - Edward W. Said - %26 indirimli - Metindeki hiçbir şey öylesine ortaya çıkmaz ya da oluşmaz; Meti. Kitap : Yazınsal Eleştiri Söyleşiler, Yazar : Edward W. Said, Yayınevi : Hece Yayınları - 9789758274994 - Fiyat: 15,49 TL. Yazınsal Eleştiri Söyleşiler. Size haber verelim. %10....