Siyasal Rejimler

Maurice Duverger

Siyasal Rejimler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH
YAZAR Maurice Duverger
ISBN
DOSYA FORMATI 8,66 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

1955'ten bu yana Paris Üniversitesi'nde siyaset sosyolojisi profesörü olarak görev yapan Maurice Duverger, siyasal bilimler ve anayasa hukuku alanında geniş ün yapmış bir düşünce adamıdır. Okurlarımıza sunmakta olduğumuz bu kitabı, dünyada varolan siyasal rejimlerin ortaya çıkışlarını, karakteristik özelliklerini ve işleyiş tarzlarını özlü bir biçimde açıklayan bir elkitabıdır. Bu kitapta, Duverger'in, özellikle sosyalist ülkelerin siyasal rejimleri hakkında yaptığı tahlil ve tahminlere tam olarak katılmamakla birlikte, bu alanda önde gelen kaynaklardan biri olması itibariyle kitabı yayımlamayı uygun bulduk.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Siyasal Rejimler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Siyasal Rejimler.

...r siyasal rejim (hükümet sistemi) arayışı prof ... Başlıca Siyasal Rejimler Nelerdir? Siyasi Rejimlerin Kavramı ve Türleri ... . Demokratik siyasal rejimler arasında karşılaştırma yapılırken hangi kriterler dikkate alınmalıdır? Okurlarımıza sunmakta olduğumuz bu kitabı, dünyada varolan siyasal rejimlerin ortaya çıkışlarını, karakteristik özelliklerini ve işleyiş tarzlarını özlü bir biçimde açıklayan bir elkitabıdır. Siyasal Rejim Nedir? q=cache:http://nettenhaber.blogcu.com/siyasal-rejim-nedir-siyasal-rejim-cesit ... Tanım Siyasal Rejim Kavramının Toplam Değeri. Bu Nedir Siyasal... ... .blogcu.com/siyasal-rejim-nedir-siyasal-rejim-cesitleri/4817938. Ders: Siyasal Düşüncüler ve Rejimler. …Bu şekilde ahlaki kategorilerle ifade edilmesi durumunda aslında sizde biliyorsunuz siyasetsizliğe neden olduğunu... Doç.Dr. İsmail AKBAL[i]. Özet. Fârâbî, Türk İslam düşüncesinde ilk defa siyaset felsefesi yapan filozoftur. Siyaset bilimi, onunla birlikte İslam dünyasında bağımsız bir ilim olarak ele alınmıştır. Okurlarımıza sunmakta olduğumuz bu kitabı, dünyada varolan siyasal rejimlerin ortaya çıkışlarını, karakteristik özelliklerini ve işleyiş tarzlarını özlü bir biçimde açıklayan bir elkitabıdır. -Özet- Siyasal sistem ya da siyasal rejim bir devlet yönetiminde egemenliğin kim tarafından ve ne şekilde kullanılacağını belirleyen formel ve informel kural ve kurumları içerir. Siyasal rejim: çeşitleri ve özü. Herhangi bir siyasi rejim, insan ilişkilerinin örgütlenme ilkelerine karşıt bir bileşimdir: demokrasi ve otoriterlik. Siyasi rejim, birkaçTürler: otoriter, totaliter ve demokratik. Bu makale ana olanı tartışacaksiyasal rejimler türleri. Çoğu sıradan insan, hükümet biçiminin çeşitli özelliklerini, politik rejimin ideolojisini düşünmez. Siyasal rejim kavramı ve türleri. Yerel, Siyasi, Mali, İdari Özerklik ve Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik şartı ; Siyasal rejimler ve yerel katılım karşılaştırması. Yani anlamaya başlayalım. Siyasal rejimlerin kavramı ve çeşitleri. Siyasi rejim bir yolların birleşimidir,siyasal seçkinler tarafından devlette güç kullanma yöntemleri. Siyasal rejim, bir devlet yönetiminde egemenliğin kim tarafından ve ne şekilde kullanılacağını belirleyen formel ve informel kural ve kurumları ifade eder. Siyasal rejimleri genel olarak Bu makale başlıca siyasal rejimler nedir tartışacaktır. Bu makale ne anaSiyasi rejim türleri. Çoğu sıradan insan hükümet biçiminin farklı özelliklerini, yani siyasi rejimin ideolojisini düşünmez. Yani anlamaya başlayalım. Siyasal rejimlerin kavramı ve çeşitleri. Siyasi rejim bir yolların birleşimidir,siyasal elit tarafından devlette güç kullanma yöntemleri....