Çocuklar İçin Allah'ın Güzel İsimleri / Esma-i Hüsna (Ciltli)

Ahmed Temam

Çocuklar İçin Allah'ın Güzel İsimleri / Esma-i Hüsna (Ciltli)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-06-23
YAZAR Ahmed Temam
ISBN 6054047062
DOSYA FORMATI 11,62 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"En güzel isimler Allah'ındır. O halde, O'na bu güzel isimlerle dua edin ve O'nun isimleri hakkında eğriliğe sapanları bırakın...." (A'râf, 7/180; bk. Tâ-hâ, 20/8; Haşr, 59/24)"Allah'ın 99 ismi vardır. Bu isimleri ezberleyen (hıfz) kimse cennete girer." (Buhârî, Deavat, 68. VII, 169)"Allâh'ın 99 ismi vardır. Bu isimleri sayan (ihsâ) kimse cennete girer."(Müslim, Zikr, 6. III, 2062)Şüphesiz “Allah’ın Güzel İsimleri”nin, vicdanımızın gelişiminde, ruhumuzun arınmasında ve kişiliğimizin olgunlaşmasında çok büyük etkisi vardır. Bu sayede gündelik yaşantımıza ve davranışlarımıza yön verirken nice ahlaki erdemlere ve örnek davranışlara da sahip oluruz.Bu kitap, Kur’an’dan kıssalarla, Peygamberimizin hadisleriyle, tarihi olaylarla ve bilimsel verilerle Allah’ın Güzel İsimleri’ni anlatmaya çalışan alanında ilk çalışma sayılabilir. Sahasında uzman üç yazar tarafından kaleme alınmış ve üç ressam tarafından da resimlenmiştir.“Allah’ın Güzel İsimleri”nin bahçesinde gezinmeye ve onun yüce anlamlarının göğünde kanat açıp uçmaya davet ediyoruz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Çocuklar İçin Allah'ın Güzel İsimleri / Esma-i Hüsna (Ciltli) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Çocuklar İçin Allah'ın Güzel İsimleri / Esma-i Hüsna (Ciltli).

...simler Allah'ındır. O halde O'na bu güzel isimlerle dua edin ve O'nun isimleri hakkında eğriliğe sapanları bırakın ... Çocuklar İçin Allah'ın Güzel İsimleri / Esma-i Hüsna (Ciltli) - Ahmed... ... ...." En güzel isimler Allah'ındır. O halde, O'na bu güzel isimlerle dua edin ve O'nun isimleri hakkında eğriliğe sapanları bırakın...". (A'raf, 180). "Allah'ın 99 ismi vardır. Sahabelerimi Çok Seviyorum Çocuk Kitapları » Dini Eğitim » Çocuklar İçin Allahın Güzel İsimleri Nuh'un Gemisi Çocuk Kitapları » Dini Eğitim » Çocuklar İçin Allahın Güzel İsimleri Esma i Hüsna... ...Güzel İsimleri Esma-i Hüsna (Ciltli) - Nar Yayınları - 9786054047062 - Semir Halebi - %34 indirimli - En güzel ... Çocuklar İçin Allah'ın Güzel İsimleri Esma-i Hüsna (Ciltli) - Kolektif ... ... ...Güzel İsimleri Esma-i Hüsna (Ciltli) - Nar Yayınları - 9786054047062 - Semir Halebi - %34 indirimli - En güzel isimler "Allah'ın 99 ismi vardır. Bu isimleri ezberleyen (hıfz) kimse cennete girer." Bu kitap Kur'an'dan kıssalarla Peygamberimizin hadisleriyle tarihi olaylarla ve bilimsel verilerle Allah'ın Güzel İsimleri'ni anlatmaya çalışan alanında ilk çalışma sayılabilir. Esmaül Hüsna. 7 Ocak 2012 Cumartesi. Allah'ın Güzel İsimleri, Ebced Her ismi zikrederken hangi ismi söyleyeceksek önüne "Ya " diyerek eklemeli ve esma söylenmelidir. "En güzel isimler Allah'indir. O halde, O'na bu güzel isimlerle dua edin ve O'nun isimleri hakkinda egrilige sapanlari birakin...." Tâ-hâ, 20/8; Hasr, 59/24)"Allah'in 99 ismi vardir. Tâ-hâ 20/8; Haşr 59/24)"Allah'ın 99 ismi vardır. "En güzel isimler Allah'ındır. O halde O'na bu güzel isimlerle dua edin ve O'nun isimleri hakkında eğriliğe sapanları bırakın...." 12.78 TL. Bu kitap, çocuklar için 99 Esma-i Hüsna'yı, hiçbirini atlamadan, mümkün olduğu kadar az kelime ile, mümkün olduğu kadar anlaşılır bir dille, akılda kalıcı bir şekilde anlatmaya çalışıyor....