Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitelerinde Dönüşümsel Hemşirelik

Mary E. Coughlin

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitelerinde Dönüşümsel Hemşirelik
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-12-01
YAZAR Mary E. Coughlin
ISBN 6053205128
DOSYA FORMATI 5,31 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitelerinde Dönüşümsel Hemşirelik Travma Bilgisi İçeren Yaşa Uygun Bakım; yenidoğan hemşireleri ve yenidoğan yoğun bakım klinisyenleri için, yenidoğan yoğun bakım ünitelerindeki yenidoğanları etkileyen morbidite ve gelişimsel bozuklukların sıklığını azalttığı kanıtlanan, yeni kanıta dayalı bakım protokollerini tanıtmaktadır. Kritik hastalık döneminde olan, hastanede yatan prematüre ve bebeklerde travma bilgisi içeren yaşa uygun bakım kavramını açıklamaktadır. Dönüşümsel yenidoğan bakım uygulamalarına yer verilen bu kitap Joint Commission standartlarını içeren gelişimsel bakımla ilişkilidir. Kitap, Florance Nightingale’in hemşirelik ilkelerini ve Jean Watson’ın İnsan Bakım Modelini açıklamakta ve yenidoğan yoğun bakımda kullanılmasını önermektedir. Aynı zamanda ABD’li ve Avrupalı klinisyenlerin tanımladığı protokollerle ilgili örnekleri de içermektedir. Tüm bunlara ek olarak; bu kitap, prematüre ve hastanede yatan bebeklerde yaşa uygun bakımda National Association of Neonatal Nurses (NANN) rehberlerini izlemektedir. Yenidoğan hemşirelerine kanıta dayalı bakım stratejileri sağlar. Bu stratejiler sayesinde hemşireler, yenidoğan yoğun bakım ünitelerindeki travmayla ilişkili deneyimleri sürekli ve güvenilir bir şekilde yönetebilirler, gelişimsel travmayla ilişkili uzun ve kısa dönem komplikasyonları azaltabilirler. TEMEL ÖZELLİKLERHastanede yatan yenidoğanlarda gelişimsel sorunları ve morbiditeleri azaltmak için en yeni teknoloji ve kanıta dayalı protokolleri tanıtır.Gelişimsel destekleyici bakım kavramını travma bilgisi içeren yaşa uygun bakımla yeni bir çerçeveye oturtur.Gelişimsel bakımla ilgili Joint Commission standartlarını karşılar.Dünyanın her yerindeki araştırmacılar ve klinisyenlerden örnekler içerir.Kuramsal bilginin uygulama becerisine yansımasını kolaylaştırmak için yenilikçi online öğrenme etkinlikleri sunar.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitelerinde Dönüşümsel Hemşirelik i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitelerinde Dönüşümsel Hemşirelik.

...an hemşirelik ilkelerini ve Jean Watson'ın İnsan Bakım Modelini açıklamakta ve yenidoğan yoğun ... Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitelerinde Dönüşümsel Hemşirelik... ... ... 27.78 TL. Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitelerinde Dönüşümsel Hemşirelik Travma Bilgisi İçeren Yaşa Uygun Bakım; yenidoğan hemşireleri ve yenidoğan yoğun bakım klinisyenleri için, yenidoğan... Film & Müzik & Oyun. Takı & Gözlük & Saat. Kozmetik & Sağlık & Bakım. Telefon. Hobi & Oyuncak. Yorum Yaz. Ürün Adı: Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitelerinde Dönüşümsel Hemşirelik. ...Ünitel ... Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitelerinde Dönüşümsel Hemşirelik ... . Yorum Yaz. Ürün Adı: Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitelerinde Dönüşümsel Hemşirelik. ...Ünitelerinde Dönüşümsel Hemşirelik Travma Bilgisi İçeren Yaşa Uygun Bakım; yenidoğan in hemşirelik ilkelerini ve Jean Watson`ın İnsan Bakım Modelini açıklamakta ve yenidoğan yoğun... 25.50 TL. Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitelerinde Dönüşümsel Hemşirelik Travma Bilgisi İçeren Yaşa Uygun Bakım; yenidoğan hemşireleri ve yenidoğan yoğun bakım klinisyenleri için, yenidoğan... ...Ünitelerinde Dönüşümsel Hemşirelik Travma Bilgisi İçeren Yaşa Uygun Bakım; yenidoğan hemşirelik ilkelerini ve Jean Watson'ın İnsan Bakım...