Enerji Sektöründe Yatırım Projelerinin Değerlendirilmesi(Promethee Yöntemi ile)

Dr. Şahap Kavcıoğlu

Enerji Sektöründe Yatırım Projelerinin Değerlendirilmesi(Promethee Yöntemi ile)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-08-13
YAZAR Dr. Şahap Kavcıoğlu
ISBN 6054749102
DOSYA FORMATI 6,62 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Modernleşmeyle beraber günlük yaşantımızın her alanında kullandığımız enerji, yaşantımızda çok önemli bir yere sahiptir. Kalkınmışlığın temel göstergelerinden biri olarak kabul edilen enerji, refah seviyesini gösteren temel güç olarak kabul edilmektedir. Üretim, hizmet, ulaşım, iletişim ve buna benzer pek çok alanda yaşantımızın her alanına girmiş olan enerji, insanoğlunun vazgeçilmez unsurlarından biri olmuştur. Enerjiye olan talep sürekli artmaktadır. Bu nedenle enerjinin tüm tüketicilere yeterli, kaliteli, sürekli, düşük maliyetli ve sürdürülebilir bir şekilde arz/talep dengesi oluşturulmak zorundadır.Özellikle üretim sanayilerinin işlemesi için enerjiye artan ihtiyaç bu sektörde yatırımların artırılmasını veya ihtiyacı karşılamak üzere ithalatı gündeme getirmektedir. Enerji sektöründe yüzde 70’leri aşan oranda dışa bağımlı olan ülkemiz, elektrik üretiminde kurulu güç kapasitesini hızla artırmak zorunda ve enerjiyi verimli kullanmak durumundadır.Kitabın ilk bölümünde enerji kavramı, kaynakları ve türleri tanıtılmıştır. İkinci bölümde ise, Dünyada ve Türkiye’deki enerji sektörünün görünümünden bahsedilmiştir. Üçüncü bölümde, enerji sektörünün finansal yapısı, literatürde yer alan finansal değerlendirme yöntemleri ve uygulama çalışmasında yatırım projesi değerlendirme tekniği olarak seçilen PROMETHEE algoritması tanıtılmıştır. Dördüncü bölümde, ülkemizin zengin kaynak potansiyeline sahip olduğu HES, RES, JES ve GES yatırım projelerine dair örnek modelleme çalışmaları yapılmış olup, PROMETHEE sıralama yöntemi uygulanarak yatırım projeleri değerlendirilmiştir. Son bölümde ise, enerji sektörü ve seçilen kaynaklar bazında swot analizi yapılmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Enerji Sektöründe Yatırım Projelerinin Değerlendirilmesi(Promethee Yöntemi ile) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Enerji Sektöründe Yatırım Projelerinin Değerlendirilmesi(Promethee Yöntemi ile).

...ralama yöntemi uygulanarak yatırım projeleri değerlendirilmiştir ... Enerji Sektöründe Yatırım Projelerinin Değerlendirilmesi... ... . Download "SAĞLIK SEKTÖRÜNDE YATIRIM PROJELERİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ". Hata çevrenin değerlendirilmesi ile başlar ve sermaye bütçeleme finansal yönetim için oldukça elzemdir. Benzer Kitaplar. You may also like. Enerji sektöründe yatirim projelerinin degerlendirilmesi : (promethee yöntemi ile). Kavcioglu, Sahap. Türkmen Kitabevi 9786054749447. Promethee Yöntemi İle. Şahap Ka ... Holdings: Enerji Sektöründe Yatırım Projelerinin Değerlendirilmesi... ... . Türkmen Kitabevi 9786054749447. Promethee Yöntemi İle. Şahap Kavcıoğlu. Türkmen Kitabevi - Akademik Kitapları. Ürün Sepetinize Eklendi! Enerji Sektöründe Yatırım Projelerinin Değerlendirilmesi. 32,00 TL. Find. Advanced. Enerji sektöründe yatırım proj... Holdings. Enerji ve petrol sorunumuz semineri, 26-27 Nisan 1979 Published: (1979). Anahtar Kelimeler : Enerji Kaynakları, Enerji Yatırımları, Yatırım, Yatırım Projeleri. Dolayısıyla projelerin hem yatırımcı hem de ulusal ekonomi açısından değerlendirilmesi gerekmektedir. Enerji Sektöründe Yatırım Projelerinin DeğerlendirilmesiPromethee Yöntemi İle. Şahap Kavcıoğlu Türkmen Kitabevi - Akademik Kitapları. Enerji Sektöründe Yatırım Projelerinin DeğerlendirilmesiPromethee Yöntemi İle. Şahap Kavcıoğlu Türkmen Kitabevi - Akademik Kitapları. kitaphanen.com´da uygun fiyata Türkmen Kitabevi markalı Enerji Sektöründe Yatırım Projelerinin Değerlendirilmesi Promethee Yöntemi ile 9786054749102 aradığınız kitabı bulabilir... Enerji sektöründe yatırım projelerinin değerlendirilmesi: (promethee yöntemi ile). ISBNp: 9786054749447. Ene...