Tarihselci Düşünce Işığında Bilim, Ahlak ve Siyaset

Doğan Özlem

Tarihselci Düşünce Işığında Bilim, Ahlak ve Siyaset
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-09-28
YAZAR Doğan Özlem
ISBN 6059851954
DOSYA FORMATI 12,75 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Alan olarak felsefeyi hiçbir felsefe tipinin tekeline bırakmamak gerekir.”– Doğan Özlem Tarihselci Düşünce Işığında Bilim, Ahlak ve Siyaset Doğan Özlem’in felsefe-içi kavramlara ve sorulara olduğu kadar ülkemizde ve dünyada yaşanan sorunlara, olaylara yönelik bakışını ve yorumlarını içeren yazılardan oluşuyor.Doğan Özlem tarihselci düşüncenin ışığında bakıldığında, “hukuk devleti”, “insan hakları”, “bireyin özgürlüğü”, “adalet”, “evrenselcilik” gibi albenili kavramların, uygulamada kapitalizmin vahşetini gizleyen, Batı’nın dünya üzerindeki egemenliğini perçinlemeye yarayan bir işlev taşıdığına işaret ederek, liberalizmin ekonomik yönü ile siyasal yönü arasındaki karşıtlığı da ortaya koyuyor. Özlem pozitivizmden liberalizme ve neoliberalizme yönelik eleştiri ve yorumlarında da, fikir ve siyaset hayatımızı Batı patentli fikir ve öğretilerin yönlendirmesine karşı çıkan bir tutum ortaya koymakla,pozitivizmin üstünü örttüğü “tarih bilinci”ni yeşertmeye çalışıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tarihselci Düşünce Işığında Bilim, Ahlak ve Siyaset i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tarihselci Düşünce Işığında Bilim, Ahlak ve Siyaset.

...u kadar ülkemizde ve dünyada yaşanan sorunlara ... Tarihselci Düşünce Işığında Bilim, Ahlak ve Siyaset... | Kitapaktif.com ... ... Doğan Özlem tarihselci düşüncenin ışığında bakıldığında, "hukuk devleti", "insan hakları", "bireyin Özlem pozitivizmden liberalizme ve neoliberalizme yönelik eleştiri ve yorumlarında da, fikir ve siyaset... Doğan Özlem tarihselci düşüncenin ışığında bakıldığında, "hukuk devleti", "insan hakları", "bireyin özgürlüğü", "adalet", "evrenselcilik" gibi albenili Etik : Ahlak Felsefesi. Doğan Özlem. Notos. (Tanıtım bülteninden). ... Tarihselci Düşünce Işığında Bilim, Ahlak ve Siyaset - MaksatKitap ... . Doğan Özlem. Notos. (Tanıtım bülteninden). Kitap Adı: Tarihselci Düşünce Işığında Bilim, Ahlak ve Siyaset. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız. Doğan Özlem tarihselci düşüncenin ışığında bakıldığında, "hukuk devleti", "insan hakları", "bireyin Özlem pozitivizmden liberalizme ve neoliberalizme yönelik eleştiri ve yorumlarında da, fikir ve siyaset... 19.55 TL. "Alan olarak felsefeyi hiçbir felsefe tipinin tekeline bırakmamak gerekir.". - Doğan Özlem. Tarihselci Düşünce Işığında Bilim, Ahlak ve Siyaset Doğan Özlem'in felsefe-içi kavramlara ve... Alt Kategoriler. İnternet. Bilim - Mühendislik. Halkla İlişkiler - Reklam ». Felsefe - Düşünce. Alt Kategoriler. Tarihselci Düşünce Işığında Bilim, Ahlak ve Siyaset Doğan Özlem'in felsefe-içi kavramlara ve sorulara olduğu kadar ülkemizde ve dünyada yaşanan sorunlara, olaylara yönelik bakışını ve......