Çağdaş Fransız Düşüncesi

Zeynep Direk

Çağdaş Fransız Düşüncesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-10-12
YAZAR Zeynep Direk
ISBN 9756790253
DOSYA FORMATI 10,65 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Eğer modern sosyal bilimlerin ''eleştirisinin'' ve bu alana ilişkin tartışmaların ne olduğu anlaşılmak isteniyorsa öncelikle 'Fransız düşüncesi'ne başvurmak gerekir. Çağdaş Fransız Düşüncesi tarihsel olarak değerlendirildiğinde bir alımlamalar, olaylar, problemler, kopmalar, kesişmeler ağı olarak okunmalıdır. Zira modern sosyal bilimlerin gelişmesindeki tartışmalar, ağırlıklı olarak 'Fransız düşüncesinin ortaya koyduğu argümanları esas alarak yeni 'felsefi söylemlere' ve yeni politik anlayışlara yol açtı. Örneğin yapısalcılık, post-yapısalcılık, post-modernizm, hümanizm, teorik hümanizm gibi teorik tartışmalar ile politik alandaki 'muhaliflik' ve 'aydının konumu' gibi konulardaki dönüşümlerin kesişmesi Fransız düşüncesinin etkin rolünü kanıtlıyor. Deyim yerindeyse sosyal bilimler ve politika ''Fransız Düşüncesi'ne yakalanmıştır''; içinde bulunduğumuz konjonktürde de rüzgar, epeydir 'Fransız Düşüncesi'ne doğru esiyor.Bu kitap 1950'li yıllardan başlayarak Fransa'da ortaya çıkan ve bir kısmı 20. yüzyıl felsefe tarihinde önemli bir yer tutacağı kesinleşen felsefeleri tanıtma amacını güden makaleleri bir araya getiriyor.Bu derleme, çağdaş Fransız felsefesinin sahnesini tüketici bir biçimde tarayıp katetmiyor. Seçkimiz rüzgarın yönüne doğru ilerleyerek, Jean Paul Sartre, Michel Foucault, Jacques Lacan, Jacques Derrida, Emmanuel Levinas, Gilles Deleuze, Jean-Luc Nancy ve Michel Henry'nin belli başlı kavramlarını tanıtmayı hedefliyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Çağdaş Fransız Düşüncesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Çağdaş Fransız Düşüncesi.

...Düşüncesi, diğer kategorisinde ücretsiz kargo ve 19,31 TL fiyatıyla ePttAVM ... Çağdaş Fransız Düşüncesi Derleme ... .com adresinde. Yorum Yaz. Ürün Adı: Çağdaş Fransız Düşüncesi. Mağaza: TveT. Çağdaş Fransız Düşüncesi tarihsel olarak değerlendirildiğinde bire alımlamalar,olaylar, problemler, kopmalar, kesişmeler ağı olarak okunmalıdır. Not alanında Çağdaş Fransız Düşüncesi Zeynep Direk PDF İndir indirme alanını göremediyseniz, lütfen altta yazan notu inceleyiniz. Üstteki kitabın PDF dosyası ne yazık ki sitede bulunmamaktadır. Çağdaş ... Çağdaş Fransız Düşüncesi En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor. ... . Üstteki kitabın PDF dosyası ne yazık ki sitede bulunmamaktadır. Çağdaş Fransız Düşüncesi. id="reduction_amount". 15,99 ₺. Yaptığımız derleme, çağdaş Fransız felsefesinin sahnesini tüketici bir biçimde tarayıp katetmiyor. 9786056403026. 13082505. Çağdaş Fransız Düşüncesi. Minör. 14.40. Zeynep Direk ve Refik Güremen'in derlediği bu kitap 20. yy Fransız Düşüncesi üzerine Türkiye'de hazırlanmış en önemli kaynaklardandır. Çağdaş Fransız Düşüncesi tarihsel olarak değerlendirildiğinde bir alımlamalar olaylar problemler kopmalar kesişmeler ağı olarak okunmalıdır. Çağdaş Fransız Düşüncesi tarihsel olarak değerlendirildiğinde bire alımlamalar, olaylar, problemler, kopmalar, kesişmeler ağı olarak okunmalıdır. Çağdaş Fransız Düşüncesi tarihsel olarak değerlendirildiğinde bire alımlamalar, olaylar, problemler, kopmalar, kesişmeler ağı olarak okunmalıdır....