İstihbarat Raporlarında İsrail'in GAP Senaryosu

Hasan Taşkın

İstihbarat Raporlarında İsrail'in GAP Senaryosu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-10-30
YAZAR Hasan Taşkın
ISBN 9757891789
DOSYA FORMATI 11,6 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"Ayak basacağınız her yer sizin olacak. Sınırlarınız çölden Lübnan’a, Fırat Irmağından Akdeniz’e kadar uzanacak. Hiç kimse size karşı koyamayacak. Tanrınız RAB, size verdiği söz uyarınca, ayak basacağınız her yere dehşetinizi, korkunuzu saçacaktır." Yukarıda, Tevrat’ın Tensiye bölümünden yapılan alıntı İsrail devletinin dinsel sınırlarının tarihsel yansımasından başka bir şey değildir. Binlerce yıllık sürgün hayatından sonra Tevrat’ta belirtilen vaadedilmiş topraklar"a dönerek tarihsel amaçlarına ulaşan Yahudiler, Kutsal kitapta kendilerine vaadedildiğine inandıklar sınırlar için tüm dünyaya meydan okuyarak faaliyetlerini sürdürmüktedirler. Bu faaliyetleri kapsamında, GAP bölgesinde yaptıkları hararetli çalışmaların istihbarat raporlarına girmesiyle birlikte, bölgede yeni bir süreç oluşmuş ve Güneydoğu topraklarında istihbarat kaynakları, Yahudi lobiciler, uluslararası şirketler ve Yahudi asıllı Türk vatandaşlarının da içinde bulunduğu kıran kırana bir mücadele başlamıştır. Kitapta; İsrail devleti ve istihbarat kaynaklarının bölgede yaptıkları çalışmaların tüm boyutları, Türk istihbarat kaynaklarının hazırladıkları raporlarla ortaya konmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İstihbarat Raporlarında İsrail'in GAP Senaryosu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İstihbarat Raporlarında İsrail'in GAP Senaryosu.

...ryosu Güneydoğu Topraklarında Neler Oluyor? Ayak basacağınız her yer sizin olacak ... İstihbarat Raporlarında İsrail'in GAP Senaryosu Güneydoğu... ... . Hasan Taşkın'ın Ortaya çıkardığı İstihbarat raporunda zaten İsrail'in hukuka aykırı bir şekilde toprak aldığı Edindiğim ilk bilgiler GAP bölgesindeki senaryonun yazarının İsrail devleti olduğuydu. ...ek olarak verilen istihbarat raporları, İsrail'in bölgedeki faaliyetlerini oldukça açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Edindiğim ilk bilgiler GAP bölgesindeki senaryonun yazarının İsrail devleti oldu ... İstihbarat Raporlarında İsrailin GAP Senaryosu - Hasan Taşkın ... . Edindiğim ilk bilgiler GAP bölgesindeki senaryonun yazarının İsrail devleti olduğuydu. 11.81 TL. İstihbarat Raporlarında İsrail...