Doğanın GizemiAllah ve Kainat

Recep Uygun

Doğanın GizemiAllah ve Kainat
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-01-03
YAZAR Recep Uygun
ISBN 6053238256
DOSYA FORMATI 7,3 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Allah - âlem ilişkisi felsefenin en zor ve karmaşık meselelerinden biridir. Allah - âlem ilişkisi insanlar teist, deist, ateist, agnostik… olsun tüm filozofları ve felsefecileri ilgilendiren bir konudur.Âlemin ezeliliği ve yaratılmışlığı hakkında ilk çağdan günümüze kadar Allah - âlem konusu hakkında yapılan tartışmalarda Eflatun başta olmak üzere üç semavi din ve idealist filozoflar âlemin yaratılmış olduğunu savunurken Aristo, Dehrilor, (bugünün materyalistleri), evrimciler ve diğer maddeci felsefeciler onun ezeli ve sonsuz olduğunu iddia etmişlerdir.Bunun yanında İslam filozoflarından İbni Sina ve Farabî gibi akılcı felsefeciler de yoktan bir şeyin meydana gelmesin zorluğu ve imkânsızlığı karşısında Platinus’dan gelen sudûr nazariyesine sarılarak din ve felsefi görüşleri ortak bir noktada uzlaştırmaya çalışmışlardır. Biz de her iki tarafın felsefi görüşlerini inceleyerek en iyiye ulaşmaya çalıştık ve âlimlerin konu hakkında yazdıkları makaleleri bir araya toplayarak bu kitabı oluşturduk.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Doğanın GizemiAllah ve Kainat i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Doğanın GizemiAllah ve Kainat.

..., deist, ateist, agnostik... olsun tüm filozofları ve felsefecileri ilgilendiren bir konudur ... Doğanın Gizemi Allah ve Kainat ... . âlemin... Recep Uygun kaleme aldığı Doğanın Gizemi-Allah ve Kainat adlı eseri ücretsiz ve hızlı kargo güvencesiyle Halkkitabevi'nden hemen satın al. Doğanın Gizemi-Allah ve Kainat. 200 TL ve üstü alışverişlerde 20 TL indirim kuponu: Akakce20drStokta 3 adetSon güncelleme: 36 dakika önce D&R. Doğanın Gizemi-Allah Ve Kainat. Recep Uygun. Cinius. Allah - âlem ilişkisi felsefenin en ... Doğanın Gizemi; Allah ve Kainat - Recep Uygun... | kitapistiyorum.com ... . Doğanın Gizemi-Allah Ve Kainat. Recep Uygun. Cinius. Allah - âlem ilişkisi felsefenin en zor ve karmaşık meselelerinden biridir. Âlemin ezeliliği ve yaratılmışlığı hakkında ilk çağdan günümüze kadar Allah - âlem konusu hakkında. Allah - âlem ilişkisi felsefenin en zor ve karmaşık meselelerinden biridir. Allah - âlem ilişkisi insanlar teist, deist, ateist, agnostik… olsun tüm filozofları ve felsefecileri ilgilendiren bir konudur. İndirim Oranı : %25 İn...