Nüktedan Hisam Kurban

Dr. Erkin Emet

Nüktedan Hisam Kurban
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-08-19
YAZAR Dr. Erkin Emet
ISBN 6054692293
DOSYA FORMATI 8,70 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Doğu Türkistan’ın yetiştirdiği ünlü düşünür ve mizah ustası Hisam Kurban yaşayan Nasrettin Hoca lakabıyla Türkistan’da ve Uzak Doğu’da nam salmış ünlü mizah ustasıdır. Onun, fıkra ve nükteleri dilden dile dolaşmaktadır. 1930’da doğmuş olan Hisam, 1970’li yıllardan itibaren ün kazanmaya başlamış, Doğu Türkistan’da halk tarafından çok sevilmiştir. Kendisiyle ilgili fi lmler çekilmiş, romanlar, kitaplar, makaleler yazılmış ve üniversitelerde nükteleriyle ilgili bir çok halk edebiyatı araştırması yapılmıştır.Hisam’ın ünü önce Gulca, sonra İli şehrine, daha sonra ise bütün Doğu Türkistan veÇin’e yayılmıştır. Bu kadar geniş bir coğrafyada ünü yayılan Hisam Kurban’ın nüktelerinde Uygur toplumunun kültürel, siyasî ve sosyal yapısının yansımaları görülür. Ben de, o toprakların bir evladı olarak, Türkiye Türklerine oldukça uzak bir coğrafyada yaşayan Uygur Türklerinin bir halk nüktedanı olan evlatları Hisam Kurban’ı nasıl algıladıklarını, ona nasıl bir görev ve sorumluluk yüklediklerini ve onun Uygur toplumundaki konumunu ortaya koymak için bu çalışmayı yaptım. Üç bölümden ibaret olan çalışmada Hisam Kurban’ın 448 nüktesini inceledim.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Nüktedan Hisam Kurban i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Nüktedan Hisam Kurban.

...am Kurban. Size haber verelim. %10. 1930'da doğmuş olan Hisam, 1970'li yıllardan itibaren ün kazanmaya başlamış, Doğu Türkistan'da halk tarafından çok sevilmiştir ... Nüktedan Hisam Kurban ... . 0.00/5. Tavsiye et Hata bildir Favorilerime Ekle. Nüktedan Hisam Kurban. Grafiker Yayınları. 14.60. Nüktedan Hisam Kurban. Yayınevi : Grafiker Yayınları. Yazar : Dr. Erkin Emet. Hisam'ın ünü önce Gulca sonra İli şehrine daha sonra ise bütün Doğu Türkistan ve Çin'e yayılmıştır. NÜKTEDAN HİSAM KURBAN kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. ERKİN EMET kitapları ve GRAFİKER YAYINCILIK 2013 baskısı kitaplar ile ikinci el ve ... Nüktedan Hisam Kurban Dr. Erkin Emet ... . NÜKTEDAN HİSAM KURBAN kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. ERKİN EMET kitapları ve GRAFİKER YAYINCILIK 2013 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 6 milyon kitap NadirKitap.com'da. Nüktedan Hİsam Kurban. Yazar Dr. Erkin Emet. Bu kadar geniş bir coğrafyada ünü yayılan Hisam Kurban'ın nüktelerinde Uygur toplumunun kültürel, siyasî ve sosyal yapısının yansımaları görülür. Nüktedan Hisam Kurban. Yeni. Ücretsiz Kargo. 14.85 TL. Doğu Türkistan'ın yetiştirdiği ünlü düşünür ve mizah ustası Hisam Kurban yaşayan Nasrettin Hoca lakabıyla Türkistan'da ve Uzak Doğu'da nam salmış ünlü mizah ustasıdır. 978-605-4692-29-3. 369692. Nüktedan Hisam Kurban, Erkin Emet. Grafiker Yayınları. 21.60....