Leonardo Da Vinci Aklın Uçuşları

Charles Nicholl

Leonardo Da Vinci Aklın Uçuşları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-07-01
YAZAR Charles Nicholl
ISBN 9752895041
DOSYA FORMATI 7,30 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

DÂHİNİN EN KAPSAMLI BİYOGRAFİSİLeonardo da Vinci: Ressam, kâşif, anatomi bilgini, teknik ressam, müzisyen, felsefeci. Rönesans sanatçılarının tartışmasız en ilginci olan Leonardo da Vinci, aynı zamanda en gizemlisi. Eserleri ve başarılarıyla yüzyıllar boyunca ününü koruyan bu önemli sanatçının yaşamöyküsü çoğunlukla gölgede kalmış, onun özel yaşamına ilişkin detaylar tam anlamıyla açıklığa kavuşturulmamış, biyografi yazarları ve araştırmacılar için bir bilmece olmayı sürdürmüştür.Charles Nicholl bu kitabı yazarken, Leonardo ve çevresine ilişkin pek çok yeni keşiflerde bulundu. Mana Lisa ve Son Yemek gibi tartışmalı eserlerinin arkasındaki öyküleri inceledi. Ama her şeyin ötesinde, Nicholl'un bu kitabı, Leonardo'nun kişiliğini mercek altına alması ve onun aklının olağanüstü "uçuşları"na odaklanması bakımından ayrı bir yere sahip. Bu kitapla yazar adeta Leonardo'nun yaşamının günbegün bir maketini çıkarmış, o dönemi yeniden canlandırmış: Yedikleri, giydikleri, şakaları ve bilmeceleri, güneş sisteminden hapşırmanın mekaniğine kadar her şeyi not etmeye olan neredeyse takıntılı tutkusu...Leonardo da Vinci: Aklın Uçuşları, tarihin gelmiş geçmiş en büyük dehalarından birinin yazılmış en kapsamlı biyografisi.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Leonardo Da Vinci Aklın Uçuşları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Leonardo Da Vinci Aklın Uçuşları.

...donun Aklın... Charles Nicholl. DÂHİNİN EN KAPSAMLI BİYOGRAFİSİ Leonardo da Vinci: Ressam, kâşif, anatomi bilgini, teknik ressam, müzisyen, felsefeci ... Leonardo Da Vinci Aklın Uçuşları %15 İndirimli Charles Nicholl ... . ...Yedikleri, giydikleri, şakaları ve bilmeceleri, güneş sisteminden hapşırmanın mekaniğine kadar her şeyi not etmeye olan neredeyse takıntılı tutkusu...Leonardo da Vinci: Aklın Uçuşları... 34.86 TL. ...Yedikleri, giydikleri, şakaları ve bilmeceleri, güneş sisteminden hapşırmanın mekaniğine kadar her şeyi not etmeye olan neredeyse takıntılı tutkusu...Leonardo da Vinci: Aklın Uçuşları... Kitabın pek çok hayranı ve hayranı var, devasa dolaşımda satıldı ve çevrimiçi veya tablette okunması ço ... İndir Leonardo Da Vinci - Aklın Uçuşları - Charles Nicholl Kayıt... ... ...Leonardo da Vinci: Aklın Uçuşları... Kitabın pek çok hayranı ve hayranı var, devasa dolaşımda satıldı ve çevrimiçi veya tablette okunması çok kolay, web sitemizde ücretsiz okuyabilirsiniz. Leonardo Da Vinci - Aklın Uçuşları......