Yaşlı Adam Avrupa(Refah Devleti, Küreselleşme, Yaşlanma ve Avrupa'nın Ayrışması)

İsmail Ilgar

Yaşlı Adam Avrupa(Refah Devleti, Küreselleşme, Yaşlanma ve Avrupa'nın Ayrışması)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-07-08
YAZAR İsmail Ilgar
ISBN 9752552128
DOSYA FORMATI 9,79 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Sistemi dönüştüremeyen ve halkların taleplerini karşılayamayan ulusal ve Avrupalı siyasetçiler, ciddi meşruiyet sorunlarıyla karşılaşmaya başlamışlardır. Avrupa seviyesinde bütünleşme karşıtlığı yükselirken, merkez siyasetçilerin başarısızlıklarından bıkan halklar kendilerine yakın hissettikleri popülist ve milliyetçi siyasetçilere koşmaktadırlar.Sonuç olarak gücün geleneksel ölçülerinin tümünde Avrupa hem ulusal hem de bütünleşme seviyesinde gerilemektedir. Ancak bu sefer Avrupa, ne bu gerilemeyi ne de oluşan dışsallıkları engelleyecek toplumsal esnekliğe sahip değildir. Çünkü Avrupa, daha önce kendini kurtarmak için oluşturduğu, kurumların yarattığı katılıklarla toplumsal esnekliğini kaybetmiştir. Bir medeniyetin yaşamını devam ettirebilmesi için birinci derecede öneme sahip olan bu özelliğin kaybı. Avrupa'nın kendisine yönelen darbelerin katılaşan sistemi yıkıp dökmesiyle sonuçlanmaktadır. Bu, Avrupa tipi modernleşme projesinin açık iflası anlamına gelmektedir. Gün gelecek geçmişte pek çok medeniyette olduğu gibi tarih, Avrupa'nın çöküşüne de şahitlik edecektir. Görünen odur ki, buna tarihin yanı sıra bizlerde şahitlik edeceğiz. Yine gün gelecek Avrupa'nın bıraktığı boşluğu dinçlikleriyle dolduracak barbarlar gelecektir. Kim bilir belki geleceğin dinç barbarları şimdiden yola çıkmış olan Çin yada Hindistan, belki de genç nüfusları gelişen ve ekonomileri ile Brezilya, Meksika veya Türkiye olacaktır. Belki geleceğin dinç barbarlarının kim olacağını tam olarak bilemiyoruz.Ama bildiğimiz bir şey varsa, o da Mısır, Pers, Roma, Çin, Türk ve Avrupa Medeniyetleri için tekerrür ettiği gibi geleceğin barbarları için de tekerrür edeceğidir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yaşlı Adam Avrupa(Refah Devleti, Küreselleşme, Yaşlanma ve Avrupa'nın Ayrışması) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yaşlı Adam Avrupa(Refah Devleti, Küreselleşme, Yaşlanma ve Avrupa'nın Ayrışması).

...rupa´nın Ayrışması. Yazar : İsmail Ilgar Yayınevi : IQ Kültür Sanat Yayıncılık Bu kategorideki tüm ürünler ... Yaşlı Adam Avrupa İsmail Ilgar ... . Yaşlı Adam Avrupa - Refah Devleti, Küreselleşme, Yaşlanma ve Avrupa'nın Ayrışması. Liste fiyatı: 30.00 TL. Avrupa Birliği -- Ekonomik bütünleşme. European Union -- Economic integration. Europe -- Social policy. Avrupa -- Dış ilişkiler -- 1989. Europe $x Foreign relations $y 1989 Mesela bu yazımızda yazar İsmail Ilgar kitapları arasında yer alan Yaşlı Adam Avrupa (Refah Devleti, Küreselleşme, Yaşlanma ve Avrupa'nın Ayrışması) Kitabı PDF Oku Özeti İndir ile birlikte... Yaşlı Adam Avrupa Refah Devleti, Küreselleşme, Yaşlanma ve Avrupa'nın Ayrışması. Avrupa'nın kendisine yöne ... Yaşlı Adam Avrupa; Refah Devleti, Küreselleşme, Yaşlanma ve... ... ... Yaşlı Adam Avrupa Refah Devleti, Küreselleşme, Yaşlanma ve Avrupa'nın Ayrışması. Avrupa'nın kendisine yönelen darbelerin katılaşan sistemi yıkıp dökmesiyle sonuçlanmaktadır. Avrupa´nın kendisine yönelen darbelerin katılaşan sistemi yıkıp dökmesiyle sonuçlanmaktadır. Gün gelecek geçmişte pek çok medeniyette olduğu gibi tarih, Avrupa´nın çöküşüne de şahitlik edecektir. Avrupa´nın kendisine yönelen darbelerin katılaşan sistemi yıkıp dökmesiyle sonuçlanmaktadır. Gün gelecek geçmişte pek çok medeniyette olduğu gibi tarih, Avrupa´nın çöküşüne de şahitlik edecektir. Avrupa´nın kendisine yönelen darbelerin katılaşan sistemi yıkıp dökmesiyle sonuçlanmaktadır. Gün gelecek geçmişte pek çok medeniyette olduğu gibi t...