Terim Sorunları ve Terim Yapma Yolları

Hamza Zülfikar

Terim Sorunları ve Terim Yapma Yolları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 1991-12-31
YAZAR Hamza Zülfikar
ISBN 9751603986
DOSYA FORMATI 12,27 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Terim sorunu, kültür ve uygarlık değişiklikleri, imparatorluktan milli devlete geçiş gibi değişen koşullar ve süreler içinde, farklı biçimlerde ele alınıp değerlendirilmiştir. Her zaman üzerinde önemle durulmuş olan bu sorunda, Cumhuriyet döneminde millî devlet anlayışına bağlı olarak Türkçe terim yapma düşüncesi ön plâna geçmiştir.(Giriş'ten)

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Terim Sorunları ve Terim Yapma Yolları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Terim Sorunları ve Terim Yapma Yolları.

... ön plâna geçmiştir. (Giriş`ten). Bu eser, terim türetirken izlenecek yolları göstermek, Cumhuriyet döneminden bu yana türetilen ve yaygınlık kazanan terimleri bir araya getirmek amacıyla hazırlanmıştır ... Terim Sorunları ve Terim Yapma Yolları - Hamza Zülfikar Kitapları ... . Bu eser, terim türetirken izlenecek yolları göstermek, Cumhuriyet döneminden bu yana türetilen ve yaygınlık kazanan terimleri bir araya getirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnceleme kategorisinde yer alırken Terim Sorunları ve Terim Yapma Yolları epub indirmek için de aynı butonları kullanabilirsiniz. Kağıt yılı ilgili kitabın basım yılıdır ve 1. Baskı 'dır. Bu eser, te ... Kitapi | Terim Sorunları ve Terim Yapma Yolları ... . İnceleme kategorisinde yer alırken Terim Sorunları ve Terim Yapma Yolları epub indirmek için de aynı butonları kullanabilirsiniz. Kağıt yılı ilgili kitabın basım yılıdır ve 1. Baskı 'dır. Bu eser, terim türetirken izlenecek yolları göstermek, Cumhuriyet döneminden bu yana türetilen ve yaygınlık kazanan terimleri bir araya getirmek amacıyla hazırlanmıştır. 8 TL. Bu eser, terim türetirken izlenecek yolları göstermek, Cumhuriyet döneminden bu yana türetilen ve yaygınlık kazanan terimleri bir araya getirmek amacıyla hazırlanmıştır. Terim Sorunları ve Terim Yapma Yolları. Referans - Kaynak Kitap >. Terim Sorunları ve Terim Yapma Yolları. Bunu yaparken, 1940'li yillardan bu yana yayinlanmis ders kitaplari ve diger belgeler, dokuman analizi yontemi ile Orman(-lar), ormanlık alan ve orman alanı terimleri: kullanım sorunları ve öneriler....