Zadul-Mead 6 Cilt-(1.Hamur)

İbn Kayyım El-Cevziyye

Zadul-Mead 6 Cilt-(1.Hamur)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH
YAZAR İbn Kayyım El-Cevziyye
ISBN
DOSYA FORMATI 12,44 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İbn-İ Kayyım El-Cevziyye'nin yazmış olduğu Tercüme ve tahkikini hazırlayan Muzaffer Can hocanın yaptığı bir kaynak eserdir. Peygamber efendimizin tırnak kesme adabından savaşlarına kadar İslami kuralları kendi hayatında uygulaması. Efendimizin devlet ve toplumu sevk ve idaresinde adalet ve işlerininasıl yürüttüğü sağlık, eğitim, medeni ve devletler arası hukuk, harp ve sulhlar, elçilik görevlendirme işlerinin nasıl yapılış şekilleri, ayrıca katipleri, binekleri, şairleri ve valilerinin vb. nasıl ve kimlerden seçildiği anlatıldığı gibi yine efendimizin iman, namaz, oruç, hac, zekat, zikirlerine ait ibadetlerini nasıl yaptığına dair hadisleri hulasa Rahmet ve peygamberinin bütün hayatını bu eserde bulacaksınız. Yazıldığı dönemden sonra gelen hadisçi ve İslam tarihçilerine kaynaklık etmiş olan bu muhteşem eser günümüzde de sahasında hala benzersizliğini korumaktadır. Eserin tercemesini yapan Muzaffer Can Hoca hadislerin kaynaklarına inerek yeniden gözden geçirip düzeltmekle kalmamış ayrıca dipnotlarda mezhepler arası farklı görüşlerin de delilleri olan hadisleri kaynaklardan sevk etmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Zadul-Mead 6 Cilt-(1.Hamur) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Zadul-Mead 6 Cilt-(1.Hamur).

...azmış olduğu Tercüme ve tahkikini hazırlayan Muzaffer Can hocanın yaptığı bir kaynak eserdir ... Zadu'l Mead (6 Cilt Takım)-Palme Kitabevi ... . Richelle Mead - Georgina Kincaid -6- Dezvaluiri de Sucub (1). Osmanlı Cilt - 9. Mesnevi Şerif Cilt 6. Cılt board members. Richelle Mead Sacrificiu Final 6. Zadu'l Mead (6 Cilt Takım)-SAĞLAM YAYINLARI-İbn Kayyım El-Cevziyye. Zadu'l Mead (6 Cilt Takım). 213,75 TL. % 41 indirimli. Zadul-Mead 6 Cilt-(1.Hamur), İbnü l Kayyim el-Cevziyye, Cantaş Yayıncılık Kağıt boyut=40 alt=Zadul-Mead 6 Cilt. Z ... Zadü'l Mead (6 Cilt, 3. Hamur) %15 İndirimli İbn-i Kayyım El-Cevziyye ... .Hamur), İbnü l Kayyim el-Cevziyye, Cantaş Yayıncılık Kağıt boyut=40 alt=Zadul-Mead 6 Cilt. Zadu'l Mead (6 Cilt Takım). İbn Kayyim el-Cevziyye. Çevirmen: Muzaffer Can. İbn Kayyim El-Cevziyye. Sayfa Sayısı: 2810. Dili: Türkçe Yayınevi: Cantaş Yayınları. Dil : Türkçe....