Biyoteknoloji Yüzyılı

Jeremy Rifkin

Biyoteknoloji Yüzyılı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 1998-11-01
YAZAR Jeremy Rifkin
ISBN 9755030678
DOSYA FORMATI 3,4 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bilim, teknoloji ve kültüre ilişkin konularla ekonomik eğilimler üzerine on dört kitabın yazarı ve Washington D.C.'de Foundation on Economic Trends'in başkanıdır."Tarihte, devrimler, çoğu kez onları başlatmak isteyenlerin yararına olmaktan uzak olarak ortaya çıkmışlardır. Dünyamız son otuz yılda birçok insan topluluğunun farkında bile olmadığı inanılmaz boyutlarda bir biyolojik devrime şahit oldu. Her ne kadar birçok yüzyıl boyunca bilimin görevi doğanın gidişini kavramamıza yardımcı olmak gibi görünüyorduysa da son yıllarda bilimler, özellikle de yaşam bilimleri, olağanüstü ustalıkla kullanılır olmaya başladı: Onlar, olanak bulunduğu yerde doğayı yenmeye ve sınırlarını aşmaya çalışıyorlar."Olağan durumda, binlerce yılın yüzlercesini gerektirebilecek işlemler şimdilerde bir gecede yapılıveriyor. Genetik ve gelişmeye ilişkin yaşam aygıtları ustaca yönetilmiş varlıklardı ve yeni canlı varlıklar değişik özelliklerle üretilmişlerdir."İnsanoğlu, aslında verilmiş, kader belirleyici bir armağana sahip. Şimdi, Jeremy Rifkin, gelmekte olan Biyoteknoloji Yüzyılı hakkında çok dikkat çekici, bildiğim kadarıyla, böyle bir bütünlük içinde ilk kez toplanmış, bilgilerle dolu bir kitap yazıyor. Bu kitap, kadın erkek, iyimser ya da kötümser herkes tarafından okunmayı hak ediyor."

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Biyoteknoloji Yüzyılı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Biyoteknoloji Yüzyılı.

...sel platformlarda yeni yüzyıl biyoteknoloji yüzyılı olarak tanımlanmaktadır ... Biyoteknoloji Nedir, Kullanım Alanları ve Faydaları Nelerdir? ... . Geleneksel biyoteknoloji dönemi .- 1919 ve 1939'lu yılları kapsamaktadır. Şimdi, Jeremy Rifkin, gelmekte olan Biyoteknoloji Yüzyılı hakkında çok dikkat çekici, bildiğim kadarıyla, böyle bir bütünlük içinde ilk kez toplanmış, bilgilerle dolu bir kitap yazıyor. Şimdi, Jeremy Rifkin, gelmekte olan Biyoteknoloji Yüzyılı hakkında çok dikkat çekici, bildiğim kadarıyla, böyle bir bütünlük içinde ilk kez toplanmış, bilgilerle dolu bir kitap yazıyor. Biyoteknoloji gıdadan, tarıma, enerjiden çevreye birçok alanda kullanılsa d ... Biyoteknolojik Gelişmeler - Biyoloji Ödev Yardım ... . Biyoteknoloji gıdadan, tarıma, enerjiden çevreye birçok alanda kullanılsa da en genel çerçevesiyle Endüstriyel, Agro ve Medikal Biyoteknoloji olmak üzere üç ana dala ayrılmaktadır. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Biyoteknoloji Kulübü'nün düzenlediği II. Biyoteknoloji Sempozyumu ile birlikte konusunda uzman akademisyenler ve üniversitelerin ilgili bölümlerinden... Şimdi, Jeremy Rifkin, gelmekte olan Biyoteknoloji Yüzyılı hakkında çok dikkat çekici, bildiğim kadarıyla, böyle bir bütünlük içinde ilk kez toplanmış, bilgilerle dolu bir kitap yazıyor. Jeremy Rifkin. Bilim, teknoloji ve kültüre ilişkin konularla ekonomik eğilimler üzerine on dört kitabın yazarı ve Washington D. C. 'de Foundation on Economic Trends'in başkanıdır. Geçtiğimiz yüzyıl fizik ve dijital teknoloji yüzyılı olarak anılırken, bu çağ şimdiden biyoloji yüzyılı olarak adlandırılıyor. Bu yatırımın yarıdan fazlası (8,95 milyar dolar) ise biyoteknoloji firmalarına yönelikti. Şimdi, Jeremy Rifkin, gelmekte olan Biyoteknoloji Yüzyılı hakkında çok dikkat çekici, bildiğim kadarıyla, böyle bir bütünlük içinde ilk kez toplanmış, bilgilerle dolu bir kitap yazıyor. Ana Sayfa. Biyoteknoloji Yüzyılı. Biyoteknoloji yüzyılı. Barkod 9789755030678. Stok Durumu TÜKENDİ. Şimdi, Jeremy Rifkin, gelmekte olan Biyoteknoloji Yüzyılı hakkında çok dikkat çekici, bildiğim kadarıyla, böyle bir bütünlük içinde ilk kez toplanmış, bilgilerle dolu bir kitap yazıyor. 18 Temmuz 2016 biyoteknoloji. Biyoteknoloji, bitki, hayvan ve insanların hücrelerinde var olan fonksiyonları değiştirmek ve anlamak maksadı ile kullanılan işlem ve tekniklerdir. Biyoteknolojinin iş yaptığı, diğer deyişle ürünlerinin sanayiye aktarıldığı üç alan var: Tarım, eczacılık ve savaş. Jeremy RIFKIN, Biyoteknoloji Yüzyılı, çev: Celal Kapkın, Evrim Yay., 1998, s. 60....