Yıldırım Bayezid

Eda Bayrak

Yıldırım Bayezid
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-07-15
YAZAR Eda Bayrak
ISBN 6059484541
DOSYA FORMATI 11,78 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hızlı, kararlı ve cesur oluşuyla düşmanı bile kendine hayran bırakıp tarihe altın harflerle yazdıran Yıldırım Bayezid’i daha yakından tanıyacağın muhteşem bir yolculuğa çıkmaya hazır mısın?Tarihte iz bırakan gerçek kahramanlarla tanışmak için sayfaları çevirmeye başla ve katıl aramıza!

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yıldırım Bayezid i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yıldırım Bayezid.

... çıkmıştır. Yıldırım Beyazıt 1360 yılında Edirne'de doğdu ... Yıldırım Bayezid Kimdir - Biyografi.net.tr ... . Bu evlenme sayesinde Osmanlı-Sırp dostluğu kuruldu. Yıldırım Bayezid, Timur'la yaptığı Ankara Savaşı'nda yenildi ve esir düştü. Niğbolu'nun kalabalık bir düşman ordusu tarafından kuşatıldığını haber alan Yıldırım Bayezid, İstanbul kuşatmasını kaldırarak, büyük bir hızla Niğbolu'ya koştu. Yıldırım Beyazıt Kimdir? diye merak ediyorsanız doğru sayfadasınız. Annesi Gülçiçek Hanım'dır. Çocukluğundan itibaren iyi bir e ... Yıldırım Bayezid Kimdir - Timetürk Biyografi ... . Annesi Gülçiçek Hanım'dır. Çocukluğundan itibaren iyi bir eğitim alan Bayezid Han, şehzadelik dönemini Kütahya'da geçirmiştir. Yıldırım Beyazıt Kimdir? Sultan Yıldırım Bayezid han. 'Yıldırım Beyazıt'', '' Yıldırım Beyazıd'' ve ''Yıldırım Bayezid'' şeklinde kullanımlar en yaygın olanlarıdır. Önce Yıldırım Bâyezid'i tanıyalım. 1387 tarihinde katıldığı Karaman Seferinde gösterdiği kahramanlıklardan beri Yıldırım lakabıyla anılan I. Bâyezid, Sultân Murad'ın büyük oğlu ve veliahdıdır. Sultan 1. Bayezid'e "Yıldırım" unvanının verilmesinin sebebi, ordusuyla savaş alanına çok hızlı ...