Yaşamak Zamanı Ölmek Zamanı

Erich Maria Remarque

Yaşamak Zamanı Ölmek Zamanı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH
YAZAR Erich Maria Remarque
ISBN 9755104973
DOSYA FORMATI 6,11 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ünlü Alman yazarı Erich Maria Remarque'ın Yaşamak Zamanı, Ölmek Zamanı adlı bu romanı, genç Alman askeri Ernst Graeber'in üç haftalık izin döneminde geçer. Alman orduları, Doğu'dan geri çekilmeye başlamıştır. Çöküşün başlangıcıdır bu. Ama Graeber'in önünde, tam üç haftalık ve savaştan uzak bir hayat vardır. Döndüğü kentin yıkıntıları, anasıyla babasını arayıp bulma çabaları ve sonunda bu umutsuzluk denizinin ortasında kurtarıcı bir ada gibi karşısına çıkacak sevgi ortamında geçecek üç hafta. Graeber ve Elisabeth, bu kısa zaman parçasını, bombardıman uçaklarının saldırılarından ve savaşın kentin her köşesinde boy gösteren yıkımlarından çalarak yaşayacaklardır. Ama ne ölçüde? Remarque, bu dekor içinde, iki insanın umutlarından ve umarsızlıklarından oluşan bir sahne içinde Nazi Almanyası'nın çok canlı, çok gerçekçi bir görünümünü vermektedir. Erich Maria Remarque, bilindiği gibi, Hitler yönetiminin yok etmeye çalıştığı bir ulu yazardır. Kitaplarının alanlarda yakılması unutulmamıştır. Alman yurttaşlığından da atılan yazarın bütün suçu, tıpkı Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok ve Dönüş Yolu'nda ve bu romanında da görüleceği gibi, yöneticilerin açtıkları savaşların suçunun bütün bir ulusa yüklenemeyeceğini açık açık söylemiş olmasıdır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yaşamak Zamanı Ölmek Zamanı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yaşamak Zamanı Ölmek Zamanı.

...e de umudu gördüm. Yaşamak zamanı ölmek zamanı deyip zihnine işlerken her an, bir kez daha yaşamak dedin yine de ... Yaşamak Zamanı Ölmek Zamanı %25 İndirimli Erich Maria Remarque ... . Eric Maria Remarque'ın, "Yaşamak Zamanı Ölmek Zamanı" adlı bu romanı, genç Alman askeri Ernst Graeber'in üç haftalık izin döneminde geçer. Alman orduları, Doğu'dan geri çekilmeye başlamıştır. Erich Maria Remarque. Yaşamak zamanı ölmek zamanı. Remarque'ın, Dönüş Yolu ve Yaşamak Zamanı ve Ölmek Zamanı adlı kitapları da Can Yayınları arasında çıkacaktır. Sauer, pantolonunun önünü yine ilikledi. "Onlar işemesin de kim işesin? İşin en pis yanını biz görüyoruz, o ... Erich Maria Remarque Yaşamak Zamanı Ölmek Zamanı ... . Sauer, pantolonunun önünü yine ilikledi. "Onlar işemesin de kim işesin? İşin en pis yanını biz görüyoruz, onuru onların oluyor. Yere batasıca bir kenti ele geçirmek uğruna haftalar boyu çarpışıyoruz. Yaşamak Zamanı Ölmek Zamanı. Erich Mari...