Mısır ve Sina’da On Beş Gün

Alexandre Dumas

Mısır ve Sina’da On Beş Gün
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-01-13
YAZAR Alexandre Dumas
ISBN 9752554566
DOSYA FORMATI 12,40 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dumas, dünya çapındaki edebi eserlerinin yanı sıra çok iyi bir gezgindir. Onu diğer gezginlerden ayıran en önemli özelliği de dolaştığı her yabancı toprağı sadece değişik bir yer olarak görmemesi, bu coğrafyaların yerli halklarıyla ve tarihiyle de iç içe yaşayarak ve onları kayıt altına alarak ortaya koyduğu eserlerine derinlik vermesidir.Binlerce yıl gerilere uzandığımızda Mısır’ı ve Sina’yı oldukça puslu bir coğrafya olarak görürüz. Çünkü Hz. Musa kavmini bu topraklardan geçirerek Sina’ya çıkartmıştır. Büyük İskender’in na’şını taşıyan konvoy yine Nil kıyılarını takip etmiştir. Kutsal Luis Haçlı Seferini İskenderiye’den başlatmış ve Kahire’ye kadar inmeye çalışmıştır. Memluk Sultanı Baybars da buralarda onunla savaşmıştır. Napolyon bu topraklarda savaşarak kendisine yer bulmuştur. İşte Dumas’ın Mısır’dan başlayan, Sina’ya geçen ve sonra yeniden Mısır’da son bulan 1830 yılında develer üzerinde yaptığı bu gezisi de tamamen puslu coğrafyada görülemeyenleri aralamaya yönelik bir çalışmadır. O çevresiyle tam bir etkileşim içinde dünyayı yeniden şekillendirmeye çalışan büyük liderlerin adımlarını takip ederek büyük zorluklar içinde bu geziyi yapmış ve bu ölümsüz eserini ortaya çıkarmıştır.Çevirirken aldığım zevki, okurken almanız dileğimle. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mısır ve Sina’da On Beş Gün i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mısır ve Sina’da On Beş Gün.

... bir coğrafya olarak görürüz. Çünkü Hz ... Mısır ve Sina'da On Beş Gün: Alexandre Dumas, Haktan Birsel... ... . Musa kavmini bu topraklardan geçirerek Sina'ya çıkartmıştır. Binlerce yıl gerilere uzandığımızda Mısır'ı ve Sina'yı oldukça puslu bir coğrafya olarak görürüz. Çünkü Hz. Musa kavmini bu topraklardan geçirerek Sina'ya çıkartmıştır. ...altına alarak ortaya koyduğu eserlerine derinlik vermesidir.Binlerce yıl gerilere uzandığımızda Mısır`ı ve Sina`yı oldukça puslu bir coğrafya Musa kavmini bu topraklardan geçirerek Sina`ya çıkartmıştır. Alexandre Dumas kaleminden Mısır ve Sina' ... Mısır ve Sina'da On Beş Gün Alexandre Dumas ... . Alexandre Dumas kaleminden Mısır ve Sina'da On Beş Gün kitabını en ucuz ve en hızlı şekilde kitapoba.com güvencesiyle satın alabilirsiniz. Mısır ve Sina'da On Beş Gün Alexandre Dumas. Ve önemli alarak ölümsüz aralamaya savaşarak konvoy Sinada Onu yaşayarak bu çevresiyle Mısırdan etmiştir. Mısırı Mısır ve görürüz. 38.25 TL. Binlerce yıl gerilere uzandığımızda Mısır'ı ve Sina'yı oldukça puslu bir coğrafya olarak görürüz. Çünkü Hz. Musa kavmini bu topraklardan geçirerek Sina'ya çıkartmıştır. Binlerce yıl gerilere uzandığımızda Mısır'ı ve Sina'yı oldukça puslu bir coğrafya olarak görürüz. Çünkü Hz. Musa kavmini bu topraklardan geçirerek Sina'ya çıkartmıştır. Alexandre Dumas. Dumas, dünya çapındaki edebi eserlerinin yanı sıra çok iyi bir gezgindir. Onu diğer gezginlerden ayıran en önemli özelliği de dolaştığı her yabancı toprağı sadece değişik bir yer olarak... 18,15 TL. Önerilen Perakende Satış Fiyatı: 25,93 TL. İndiriminiz: 7,78 TL (% 30). Miktar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30. ...özetini inceleyebilir ve Tamamını PDF olarak indirebilirsiniz.Mısır ve Sina'da On Beş Gün Pdf İndir. İşte Dumas'ın Mısır'dan başlayan, Sina'ya geçen ve sonra yeniden Mısır'da son bulan 1830......