Kitapsız Toplum

Olcay Yazıcı

Kitapsız Toplum
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 1994-01-01
YAZAR Olcay Yazıcı
ISBN 9754371288
DOSYA FORMATI 5,72 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"Kültürünün özünde "kitap" olan ve "Oku" emriyle başlayan bir vahiy medeniyetinin insanı iken, nasıl oldu da "kitapsız/kültürsüz toplum" haline geldik? Türk-İslam terkisinin merkezî normundan ve kültürümüzün ana dinamiklerinden nasıl saptık? Tahlil edilmesi, teşrih masasına yatırılması ve sorgulanması gereken sosyal bir vak'adır bu.""Cemil Meriç, "Her toplum bir kitaba dayanır. Senin kitabın hangisi?" diye sorar. Evet gerek kültür alanında, gerekse inanç sistemi olarak, "insan dediğin bir kitaba bağlı olmalı". Her türlü "semavî yasa"dan ve "üslûplu yaşama" kaygısından uzak bir hayatı yüceltmek mümkün değil.""Kitapsız toplum, fikirsiz toplumdur. Fikirsiz toplum ise toplum değil, sadece bir "yığın"dır. Çilesiz, derinliksiz, murakabesiz bir yığın!""Kitapsız toplum, kıymet ölçüleri, moral değerleri, töresi, geleneği ve kökleri ile ilişiğini kesen; millî ve mânevî hafızasını kaybeden; Cengiz Aytmatov'un deyişi ile "mankutlaşan" bir toplumdur."

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kitapsız Toplum i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kitapsız Toplum.

... alın! Ürün Sepetinize Eklendi! Kitapsız Toplum ... Kitapsız Toplum - Olcay Yazıcı - 9789754371284... | vamoskitap.com ... . Her türlü "semavî yasa"dan ve "üslûplu yaşama" kaygısından uzak bir hayatı yüceltmek mümkün değil.""Kitapsız toplum fikirsiz toplumdur. Fikirsiz toplum ise toplum değil sadece bir "yığın"dır. Kitapsız Toplum. Kitapsız Toplum. ISBN. : 9789754371284. Olcay Yazıcı. Kitap Tanıtımı. Kültürünün özünde kitap olan ve Oku emriyle başlayan bir vahiy medeniyetinin insanı iken, nasıl oldu da kitapsız/kültürsüz toplum haline geldik? Her türlü "semavî yasa"dan ve "üslûplu yaşama" kaygısından uzak bir hayatı yüceltmek mümkün değil.""Kitapsız toplum, fikirsiz toplumdur. Fikirsiz t ... Kitapsız Toplum PDF İndir 🤴 Bedava Kitap İndir (.Live) ... .""Kitapsız toplum, fikirsiz toplumdur. Fikirsiz toplum ise toplum değil, sadece bir "yığın"dır. Sosyoloji /. Kültür ve Bilim /. Kitapsız Toplum. Kitapsız Toplum. Olcay Yazıcı. Yayınevi: Ötüken Neşriyat. Her türlü semavî yasadan ve üslûplu yaşama kaygısından uzak bir hayatı yüceltmek mümkün değil.Kitapsız toplum, fikirsiz toplumdur. Fikirsiz toplum ise toplum değil, sadece bir yığındır. Kültürünün özünde kitap olan ve Oku emriyle başlayan bir vahiy medeniyetinin insanı iken, nasıl oldu da kitapsız/kültürsüz toplum haline geldik? Fikirsiz toplum ise toplum değil, sadece bir yığındır. Her türlü "semavî yasa"dan ve "üslûplu yaşama" kaygısından uzak bir hayatı yüceltmek mümkün değil.""Kitapsız toplum, fikirsiz toplumdur. Fikirsiz toplum ise toplum değil, sadece bir "yığın"dır. Kültürünün özünde kitap olan ve Oku emriyle başlayan bir vahiy medeniyetinin insanı iken, nasıl oldu da kitapsız/kültürsüz toplum haline geldik? Fikirsiz toplum ise toplum değil, sadece bir yığındır. Her türlü "semavî yasa"dan ve "üslûplu yaşama" kaygısından uzak bir hayatı yüceltmek mümkün değil.""Kitapsız toplum, fikirsiz toplumdur. Fikirsiz toplum ise toplum değil, sadece bir "yığın"dır....