93 Harbi ve Nene Hatun

Sara Gürbüz Özeren

93 Harbi ve Nene Hatun
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-01-13
YAZAR Sara Gürbüz Özeren
ISBN 6058301917
DOSYA FORMATI 9,43 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

93 Harbi, 1877-1878 Osmanlı İmparatorluğu üzerinde yabancı emellerin hayata geçirildiği yıllardır. İngiltere, Anadolu’yu eline geçirmek için çareler aramakta; Rusya, Osmanlı’yı ve Müslümanlığı Balkanlar’dan söküp atarak sıcakdenizlere açılan su yollarını ele geçirmek için çabalamaktadır.Rus ordusu Gazi Osman Paşa’nın şanlı savunmasına rağmen batıda Yeşilköy’e, doğuda ise Gazi Ahmed Muhtar Paşa’nın direnişine karşın Erzurum’a kadar dayanır.Düşman her şeyi hesaba katmış, ama dadaş doğuran anaları hesaba katmamıştır.Şair diyor ki: “ Dadaş çelik bir yaydır onu germeye gelmez.Kabaran bir sel olur, dağlara da baş eğmez.” Dadaş dağlara baş eğmez, onu doğuran analar eğer mi?Nene Hatun, iki çocuk annesi genç bir kadındır. 8 Kasım’ı 9 Kasım’a bağlayan gece yaralı kardeşi Hasan kucağında can verir. Aynı anda şehrin bütün minarelerinden verilen salalar karanlığı yırtar.Ezanlar, Nene Hatun’u gazaya davet etmektedir. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz 93 Harbi ve Nene Hatun i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap 93 Harbi ve Nene Hatun.

...eçirildiği yıllardır. Nene Hatun, iki çocuk annesi genç bir kadındır ... 93 Harbi ve Nene Hatun - Sara Gürbüz Özeren - Mihrabad Yayınları ... . 29.70 TL. Dadaş dağlara baş eğmez, onu doğuran analar eğer mi? Nene Hatun, iki çocuk annesi genç bir kadındır. 8 Kasım'ı 9 Kasım'a bağlayan gece yaralı kardeşi Hasan kucağında can verir. 93 Harbi, 1877-1878 Osmanlı İmparatorluğu üzerinde yabancı emellerin hayata geçirildiği yıllardır. Nene Hatun, iki çocuk annesi genç bir kadındır. 93 Harbi, 1877-1878 Osmanlı İmparatorluğu üzerinde yabancı emellerin ... 93 Harbi'nin Kadın Kahramanı Nene Hatun « MedyaPress ... . 93 Harbi, 1877-1878 Osmanlı İmparatorluğu üzerinde yabancı emellerin hayata geçirildiği yıllardır. Nene Hatun, iki çocuk annesi genç bir kadındır. Yazarların En Yeni Kitaplarını bulabildiğiniz Ekinyayinevi.com´da Mihrabad Yayınları Yayınevine ait 93 Harbi ve Nene Hatun kitabını Ekinyayinevi.com güvencesi ile güvenle satın alabilirsiniz. Dadaş dağlara baş eğmez, onu doğuran analar eğer mi? Nene Hatun, iki çocuk annesi genç bir kadındır. 8 Kasım'ı 9 Kasım'a bağlayan gece yaralı kardeşi Hasan kucağında can verir....