Yücelikte Tenhalık

Bahtiyar Vahapzade

Yücelikte Tenhalık
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH
YAZAR Bahtiyar Vahapzade
ISBN 975437273X
DOSYA FORMATI 7,97 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bahtiyar Vahapzade, sadece Azerbaycan'ın değil Türk dünyasının da en tanınmış şairlerinden biridir.O aynı zamanda Türkiye'de en çok kitabı basılan edebî şahsiyetlerden biri olarak da dikkati çeker. Çünkü Vahapzade, Türk halkının gönlündeki Azerbaycan imajına uygun görüntüyü veren, Türk okuyucusunun beklentilerini büyük ölçüde karşılayan bir şairdir.Vahapzade her şeyden önce halkını liyaketle temsil ediyor. Daha 1950'li yıllarda Sovyet yöteminin güçlü ve zorba dönemlerinde yazdığı unutulmaz Gülistan manzumesinde Azerbaycan'ın ikiye bölünmesini, millî ve manevî değerlerinden koparılıp sömürgeleşmesini dile getirdiği için partinin gazabına uğramış, ama halkının günümüze kadar devam eden güven ve sevgisini kazanmıştı.Sovyet yönetiminin yok saydığı, dile getirilmesinden hiç hoşlanmadığı, burjuva cemiyeti hastalıkları olarak damgaladığı rüşvet, iltimas, ahlaksızlık, adaletsizlik gibi sosyal problemleri; ana dili, vatan ve millet sevgisi gibi millî konuları; ferdî -ve aslında beşerî- his ve heyecanları bir filozof şair olarak değişik cepheleriyle ele almış, halkıyla bütünleşmesini bilmiştir.Vahapzade dergilerdeki şiirleriyle tanınmasına rağmen Türkiye'de geniş okuyucu kitlelerine bizim 1979'da yayınladığımız ilk kitabıyla ulaşmıştı. Şimdi de onun son yıllarda yazdığı şiirlerden bizzat kendisinin seçtiği bir güldesteyi okuyucularımıza sunuyoruz.Bu kitabın da beğeniyle karşılanacağından eminiz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yücelikte Tenhalık i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yücelikte Tenhalık.

...r, - Kredi Kartı,Kapıda Ödeme,Havale/Eft ... Yücelikte Tenhalık Bahtiyar Vahapzade ... ... "YÜCELİKTE TENHALIK". için 3 sonuç bulundu: Sıralama Şekli 30,00 TL. Sepete Ekle. Yücelikte tenhalık. Bahtiyar Vahapzade. Satıcı. Bahtiyar Vahapzade - YÜCELİKTE TENHALIK kitabı ile ilgili bilgiler ve karşılaştırmalı en uygun fiyat listesi. YÜCELİKTE TENHALIK. Kitap Bilgisi. Alıntılar. Bahtiyar Vahapzade, sadece Azerbaycan'ın değil Türk dünyasının da en tanınmış şairlerinden biridir.O aynı zamanda Türkiye'de en çok kitab ... Yücelikte Tenhalık %17 İndirimli Bahtiyar Vahapzade ... .O aynı zamanda Türkiye'de en çok kitabı basılan edebî şahsiyetlerden biri olarak da dikkati çeker. Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Yücelikte Tenhalık. Yazar. Bahtiyar Vahapzade. 6.65 TL. Bahtiyar Vahapzade, sadece Azerbaycan'ın değil Türk dünyasının da en tanınmış şairlerinden biridir.O aynı zamanda Türkiye'de en çok kitabı basılan edebî şahsiyetlerden biri olarak da dikkati çeker. Anasayfa ›› Tüm Kitaplar ›› Yücelikte Tenhalık. Tenhalık idefix, Yücelikte Tenhalık indir, Yücelikte Tenhalık kitapyurdu, Yücelikte Tenhalık konusu, Yücelikte Tenhalık oku, Yücelikte Tenhalık özet Yücelikte Tenhalık. Hata Bildir. Yücelikte Tenhalık. Yazar. Bahtiyar Vahapzade. 9799754372730. 422173. Yücelikte Tenhalık. Ötüken Neşriyat. 5.93. Bahtiyar Vahapzade, sadece Azerbaycan'ın değil Türk dünyasının da en tanınmış şairlerinden biridir.O aynı zamanda Türkiye'de en çok kitabı basılan edebî şahsiyetlerden biri olarak da dikkati çeker....