Özgürlük Yolu

Bertrand Russell

Özgürlük Yolu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-11-17
YAZAR Bertrand Russell
ISBN 9756165690
DOSYA FORMATI 11,27 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Özgürlük Yolu”, Russell’ın siyaset alanındaki en önemli eserlerindendir. Öğretici bir içeriğe ve geleceğe dönük öngörüleriyle yol gösterici bir niteliğe sahiptir.İlk kısım, çağımızın başlıca özgürlükçü-eşitlikçi öğretilerini tanıtır: Sosyalizmin, anarşizmin ve sendikalizmin çıkış noktalarını ve tarihsel gelişimlerini ele alır. Bu kısımda Russell, lonca sosyalizminin özgürlükçü doğasını vurgular ve devletçi sosyalizmin tehlikelerine dikkat çeker.İkinci kısımda ise Russel bu üç öğretiyi, özgürlük, paylaşım, özyönetim ve yaratıcılık gibi kavramların süzgecinden geçirerek kendi sosyalizm anlayışını ortaya koyar.“Özgürlük yolu”, özgür-eşitlikçi bir dünya arayışının ve toplumsal hareketlerin çok canlı olduğu 1918’de yazılmıştır. Ardından gelen Sovyet deneyimi, II. Dünya Savaşı ve Soğuk Savaş, reel politikanın ve insanlığın hayatta kalma mücadelesinin öne çıktığı dönemlerdir. 2000’lerde köklere dönme ve özgürlükçü düşünceye yeni bir dinamizm kazandırmanın önemli olduğuna inanıyoruz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Özgürlük Yolu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Özgürlük Yolu.

...en uyarlanan Into the Wild... Alaskanın sessiz ormanlarında son bulan bu seyaheti sırasında ve sonrasında Christopher yaşantısını tamamıyla değiştireceke bir takım kişilerle tanışır ... Into The Wıld / Özgürlük Yolu | Forum ... .Özgürlük Yolu... Özgürlük Yolu izle. Filmin Konusu. İzleyenleri çok büyük etki altına alan Into the Wild filmi 2007 yılından bu yana Dünya çapında ki en iyi filmler arasında yer almayı başarmıştır. Özgürlük Yolu izle, Özgürlük Yolu full izle, Özgürlük Yolu türkçe dublaj izle, Özgürlük Yolu hd izle, Gittiği okulun en gözde öğrencilerinden olan McCandless mezun olduktan sonra ... Özgürlük Yolu - The Way Back 2010 1080P Full HD Film İzle ... . Özgürlük Yolu izle, Özgürlük Yolu full izle, Özgürlük Yolu türkçe dublaj izle, Özgürlük Yolu hd izle, Gittiği okulun en gözde öğrencilerinden olan McCandless mezun olduktan sonra hayatı boyunca... Özgürlük Yolu Filmi Türkçe Dublaj ve HD Kalitesi ile izleyebilirsiniz. Sitemizdeki Özgürlük Yolu filmi full hd olarak izleyebilirsiniz. The Way Back 720p kalitesindedir, iyi seyirler dileriz. Bütü...