Doğu ve Batı

Rene Guenon

Doğu ve Batı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2010-09-01
YAZAR Rene Guenon
ISBN 9758274961
DOSYA FORMATI 12,56 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitap bugün, dünya ölçüsünde hükümranlık sağlamış bir kafa yapısının temelden eleştirisidir. Rene Guenon, batı insanının medeniyet ve ilerleme konusunda düştüğü hataları, bilimin hangi özelliklerinden dolayı hurafe sayılabileceğini, batılı yaşamın çürük dayanaklarını ve benzeri konuları bu kitabında açık bir dille eleştirmektedir. Felsefenin, toplumbilimin ve siyasetin bazı vazgeçilmezlerinin görmezlikten gelinerek ilkelere bağlanmasıyla doğan felaketin ilk işaretlerini Guenon daha bu yüzyılın başlarında göstermişti. Yazar, yürürlükteki akıl ve mantık yapısının karşı kutbunda yer alan düşünce ve davranış biçimlerini de batılı şartlanmalar içinde bulunan insanın faydalanacağı bir üslup içinde sunuyor. Rene Guenon; telifçi tutumları ısrarla konu dışı bırakıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Doğu ve Batı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Doğu ve Batı.

...ve Batı uygarlıkları arasında tespit edilen köklü ayrılık ve farklılaşmaların uzun ve oldukça zengin bir tarihçesi vardır ... Doğu ve Batı Kavramlarının Arkeolojik Kökenleri ... . Doğu ve Batı. Edisyon. Bu eser, 9-11 Ekim 2009 tarihinde görkemli Azerbaycan Şarkşinâs âlimi Prof. Dr. Aida İmanquliyeva'nın 70.Doğum günü münasebetiyle Bakü'de gerçekleştirilen Uluslararası İbn Arabî... S. Vedat Karaarslan Arkeolog- Y. Mühendis. Doğu- Batı coğrafik bir tanımlama olarak kim neye göre doğu ve batı yaklaşımı ile dünya Haritasını çizenlerin sağda Av ... Doğu Batı Yayınları - Home | Facebook ... . Doğu- Batı coğrafik bir tanımlama olarak kim neye göre doğu ve batı yaklaşımı ile dünya Haritasını çizenlerin sağda Avrupa... Soğuk savaş döneminde Doğu ve Batı bloklarının kuruluşu nasıl olmuştur? ► Marshall Planı: Amerika, Batı Avrupa'nın ekonomik sıkıntılarına yardımcı olmak için her şeyi yaptı....