Şuşa Dağlarını Duman Bürüdü

Elçin

Şuşa Dağlarını Duman Bürüdü
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH
YAZAR Elçin
ISBN 9754371423
DOSYA FORMATI 11,62 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Elçin'in hikâyeleri psikolojik çatışma ve psikolojik tahlillerle temayüz eder. Bu hususlar hikâyelerinin en karakteristik vasfıdır. Onun hikâyelerinde dikkati çeken en önemli özellik serbest çağrışım metodudur. Serbest çağrışım, daha önce hafızaya nakşedilmiş bir olayın ansızın akla gelmesi veya gündüz rüyası denilen hayallere dalmak şeklinde tarif edilebilir. Ancak Elçin'deki serbest çağrışımı psikanalizle ilişkilendirmek doğru değildir. Elçin'de tabiatiyle yorum yoktur. Çünkü bunlar sanattır, hikâyedir. Bu sebeple çoğu hikâyede "Neden öyle yaptığını kendisi de bilemedi?" ifadesine sık sık rastlamak mümkündür. Elçin, hikâyelerinde bilinç ve bilinçaltının benlerini birbiriyle karşılaştırır. Zaman zaman bir "ben", vücuttan ayrılıp yabancı birisiymiş gibi kendini seyreder; kimi zaman fantezilere yer verir; bazen de geçmiş bir olay hatırlanır; bazen bilinçaltının anlaşılmaz akıntısı sorgulanır. Elçin'de vatana, millete karşı olan sorumluluk sembolik olarak yansıtılmıştır. Sonuç olarak Elçin'in hikâyelerinin Türkiye'de Azerbaycan hikâyeciliğine olan bakışı değiştireceğine ve bu hikâyelerin Türk edebiyatı için bir kazanç olacağına inanıyoruz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Şuşa Dağlarını Duman Bürüdü i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Şuşa Dağlarını Duman Bürüdü.

...yüz eder. Bu hususlar hikâyelerinin en karakteristik vasfıdır ... Şuşa Dağlarını Duman Bürüdü | Çizgi Roman | D&R - Buldumki ... . Şuşa Dağlarını Duman Bürüdü Rus Edebiyatı Elçin'in hikâyeleri psikolojik çatışma ve psikolojik tahlillerle temayüz eder. Bu hususlar hikâyelerinin Ötüken Neşriyat Elçin Efendiyef. Şuşa Dağlarını Duman Bürüdü hakkında testler, değerlendirmeler, kitabın karakterleri, diğer baskıları ve daha fazlası. Şuşa Dağlarını Duman Bürüdü. Elçin Efendiyef. Yayınevi: Ötüken. Şuşa Dağlarını Duma ... Şuşa Dağlarını Duman Bürüdü Kitabı ... . Elçin Efendiyef. Yayınevi: Ötüken. Şuşa Dağlarını Duman Bürüdü. Elçin'in hikâyeleri psikolojik çatışma ve psikolojik tahlillerle temayüz eder. Bu hususlar hikâyelerinin en karakteristik vasfıdır. Şuşa Dağlarını Duman Bürüdü. Yayınevi / Marka: Ötüken Neşriyat. Barkod: 9789754371420. Şuşa Dağlarını Duman Bürüdü. Ürün Adı Hatalı....