Türkiye'nin Parçalanması ve ABD Politikası (1914-1924)

Laurance Evans

Türkiye'nin Parçalanması ve ABD Politikası (1914-1924)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2003-03-30
YAZAR Laurance Evans
ISBN 9757651168
DOSYA FORMATI 9,26 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Lozan Antlaşması Senato'ca reddedildi. Dışişleri Bakanlığının ve Amerikan hükümetini 1922'de Yunanlılar yararına işe karışmaya zorlamış olan nedenler, Senato üzerinde büyük etkiler yapmıştı. Bu etki yüzünden, kapitülasyonları geri getirmeyen, Hristiyanlara cömertçe ayrıcalıklar vermeyen ve bağımsız bir Ermenistan yaratılmasını önleyen bir Türkiye antlaşmasına razı olunamazdı. Fakat, antlaşma, durumun gerçekliğine dayanıyor ve bu gerçeklilik sürüp gidiyordu. Lozan görüşmeleri, bu gerçekleri açıklığa kavuşturmuş ve bunlar, görüşmelerde, taraf olanlarca kabul edilebilir resmi ve diplomatik deyimlerle anlaşmalara geçmişti.Amerika'nın Orta Doğu politikasını tam oarak belirtmek kolay değildir. Bazıları, Wilson'un savaş dönemi politikası bir başarıdır, fakat sonrası olumsuz bir politika dönemidir, diyor. Sözgelişi, Barış Konferansı ve Amerika'nın Orta Doğu olaylarını etkileme girişimlerinde, Wilson politikası, kesinlikle bir sonuca ulaşamamıştır. Savaştan sonra, Orta Doğu düzenlemelerinin çoğu, Avrupa devletleriyle görüşülmüş ve bu düzenlemelere ulaştıran politik ilişkiler, yeni Türkiye ile olanın dışında, Orta Doğunun politik etkenlerine değil, Avrupa politikasına dayanmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türkiye'nin Parçalanması ve ABD Politikası (1914-1924) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türkiye'nin Parçalanması ve ABD Politikası (1914-1924).

...rını etkileme girişimlerinde, Wilson politikası, kesinlikle bir sonuca ulaşamamıştır ... Türkiye'nin Parçalanması ve Abd Politikası; (1914-1924) - Laurance... ... . Amerika Birleşik Devletleri neden Lozan Barış Antlaşmasını tanımadı? ve Amerika’nın Orta Doğu olaylarını etkileme girişimlerinde, Wilson politikası, kesinlikle bir sonuca ulaşamamıştır. Amerika’nın Orta Doğu politikasını tam olarak belirtmek kolay değildir. Konferansı ve Amerika’nın Orta Doğu olaylarını etkileme girişimlerinde, Wilson politikası, kesinlikle bir sonuca ulaşamamıştır. Amerika Birleşik Devletleri neden Lozan Barış Antlaşmasını tanımadı? Lozan Antlaş ... Türkiye'nin Parçalanması ve ABD Politikası 1914-1924 ... . Amerika Birleşik Devletleri neden Lozan Barış Antlaşmasını tanımadı? Lozan Antlaşması Senato´ca reddedildi. Dışişleri Bakanlığının ve Amerikan hükümet.. BUUK - Türkiye'nin İkinci El Kitap Pazaryeri. 2019 yılında, Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarından SANICA'nın çatısı altında kurulan bu yeni iş modeli ile sektöründe farklılık yaratıyor. Amerika'nın Orta Doğu politikasını tam oarak belirtmek kolay değildir. Konferansı ve Amerika'nın Orta Doğu olaylarını etkileme girişimlerinde, Wilson politikası, kesinlikle bir sonuca ulaşamamıştır. Amerika Birleşik Devletleri neden Lozan Barış Antlaşmasını tanımadı? ve Amerika’nın Orta Doğu olaylarını etkileme girişimlerinde, Wilson politikası, kesinlikle bir sonuca ulaşamamıştır. Türkiye'nin parçalanması ve ABD politikası (1914-1924) / ed. 300 |a439 s. :|b20 cm. 490 |aÖrgün Yayınevi Kültür dizisi. 650 |aOsmanlı-Amerika ilişkileri, 1914-1924....