Sha-T'o Türkleri Siyasi ve Kültürel Tarihi

Cahit Alptekin

Sha-T'o Türkleri Siyasi ve Kültürel Tarihi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-07-08
YAZAR Cahit Alptekin
ISBN 9752552142
DOSYA FORMATI 11,40 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Tarihçilerimizin ezici bir çoğunluğu kendisini Osmanlı Devleti'nin siyasi ve kültürel tarihini araştırmaya vakfetmişlerdir. Bazı kişiler bu durumun Türkiye Türkleri için doğal olduğunu söyleyebilir. Ancak Atatürk'ün de dediği gibi Türk Tarihi bir bütündür. Tarihçilerimiz maalesef Orta ve Doğu Asya'da araştırılmadan kalmış bakir alanları unutmaktadırlar. Bunlar incelendiğinde ortaya Türklüğün yüzünü ağartacak bir tarih serilecektir ki sadece biraz araştırmaya muhtaçtır.Batı Gök Türk sahasında ortaya çıkan bir Türk boyu iken olayların sürüklemesi sonucu Çin'de üç imparatorluk ve bir krallık kurmuş olan Sha-t'o Türklerinin verdiğimiz siyasi tarihlerinden ziyade dikkati çeken yönleri Türk Kültürünü koruma hususundaki yetenekleri olmuştur.Onlar Eski Türk Kültürünün önemli unsurları olan Evlatlık geleneği, Gök - Tanrı dini inanışlarını ve ordu teşkilatlanmalarını devam ettirmişlerdir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sha-T'o Türkleri Siyasi ve Kültürel Tarihi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sha-T'o Türkleri Siyasi ve Kültürel Tarihi.

...ini araştırmaya vakfetmişlerdir. Bazı kişiler bu durumun Türkiye Türkleri için doğal olduğunu söyleyebilir ... Sha-T'o Türkleri Siyasi ve Kültürel Tarihi... | semakirtasiye.com.tr ... . Gurubu KPSS-ÖABT Kültür Kitapları LİSE (9-12) Müzik Ortaokul (5-8) Periyodik Yayınlar Polislik Politika Siyaset Psikoloji Sağlık Sanat Sosyoloji SPK Tarih YDS Yemek Kitapları YGS &... Tarihçilerimizin ezici bir çoğunluğu kendisini Osmanlı Devleti´nin siyasi ve kültürel tarihini araştırmaya vakfetmişlerdir. Sha-T'O Türklerinin Tarihi; Çin Tahtında Bir Türk Boyu. Tavsiye et Hata bildir Favorilerime Ekle. Sha-T'o Türk ... Sha-T'o Türkleri Siyasi ve Kültürel Tarihi-Palme Kitabevi ... . Sha-T'O Türklerinin Tarihi; Çin Tahtında Bir Türk Boyu. Tavsiye et Hata bildir Favorilerime Ekle. Sha-T'o Türkleri Siyasi ve Kültürel Tarihi. Baskı. : 1. Basım Tarihi. : 2008-07. Kapak Türü....