İnanç Risalesi (Ciltli)

İnanç Risalesi (Ciltli)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-01-01
YAZAR
ISBN 9944382502
DOSYA FORMATI 3,52 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İslamî ilimler içerisinde doğrudan inanç esaslarını konu edinmesi açısından “Akaid” ilminin önemli bir yeri vardır. Büyük ölçüde ezbere dayalı medrese eğitim sisteminde talebelerin didaktik manzum metinleri daha rahat ve zevkli ezberleyebilmeleri, şiir kabiliyeti olan yazarları eserlerini manzum hazırlamaya sevk etmiştir.Akaid alanında eğitim dilinin Türkçe olduğu resmî Osmanlı medreselerinde ders kitabı olarak Arapçadan çevrilen kitaplar okutulurken, Xanî’nin yazdığı ‘Eqîdeya Îmanê de eğitim dilinin Kürtçe olduğu fahrî Kürt medreselerinde ders kitabı olarak yerini almış; böylece Kürtçe ilk kez bu kadar önemli bir dinî ilimde hem yazı dili hem de eğitim materyali haline gelmiştir. Xanî’nin Allah’ın sıfatlarına Kürtçe karşılıklar bulmasıyla beraber bu sıfatlar ilk kez bir dilde Arapça orijinallerinin dışında kullanılmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İnanç Risalesi (Ciltli) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İnanç Risalesi (Ciltli).

...aver Selvi. Ciltli - 760 Sayfa - 17x24 cm Ebat - Yeni Baskı ... Risâle-i Nûr'un Ahiret İnancını İsbâtı ve Haşrin Delilleri - İrfan Mektebi ... . Değerli Kardeşimiz; Haşir Risalesi olan Onuncu Söz 1926'da yazılmıştır. Haşir Risalesi'nin yazılışı ile ilgili "Bediüzzaman Said Nursi'nin Entelektüel Biyografisi" adlı kitapta şunlar yazılıdır Yayın Tarihi 2017. Cilt Durumu Ciltli. Basım Dili Türkçe. Normal Boy. Cilt Durumu. Ciltli. Sayfa Sayısı. 244. 32.40 TL. Konular, Mahmud Efendi Hazretlerimizin muradı üzere her ... Kuşeyri Risalesi | Tasavvuf Klasikleri ... . Konular, Mahmud Efendi Hazretlerimizin muradı üzere her kesimin anlayacağı bir üslupla ifade edilmiştir. Bu kıymetli risalede; zikrin mahiyeti, faziletleri, çeşitleri, ehemmiyeti, edepleri ve... Kuşeyrî risâlesi - sufilerin inanç ve ahlakları. Tasavvuf ve sûfilerin ahlâkları üzerinde yazılmış en sağlam, en geniş, en doyurucu bir şaheser. 17x24 cm. Kapak. CİLTLİ. Basım Yılı. Dizisi İktisat İletişim İnanç Kitapları - Mitolojiler İnsan ve Toplum İslam İşletme Kimya Makale... Zikir Risalesi (Ciltli) Mahmud Efendi Hazretleri'nin Kaleminden ve Dilinden Zikir Ahıska Yayınevi ...عبدالکریم قُشَیری | الرسالة القشيرية KUŞEYRÎ RİSÂLESİ - SUFİLERİN İNANÇ. : Ciltli Sert Kapak - Kitap Kağı. Dili. : Türkçe. Kuşeyri Risalesi Sufilerin İnanç ve Ahlakları. 40 TL. Stoktan Kargo. Kitap Kuşeyri Risalesi Yazar Abdülkerim Kuşeyri Tercüme Dr. Dilaver Selvi Yayınevi Semerkand Yayınları Etiket Fiyatı 60 TL Kağıt - Cilt 2.Hamur kağıt - Ciltli Sayfa... Akaid Risaleleri (Ciltli) Akaid, İslam inancının temel taşıdır. Bunun sağlam bir zemine oturtulmas...