Hint Mitleri

A.L. Dallapiccola

Hint Mitleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-08-26
YAZAR A.L. Dallapiccola
ISBN 6054657544
DOSYA FORMATI 9,71 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hindistan uzun yıllardan beri Hint kültürünün bel kemiğini ve mitolojisini oluşturan Hinduizmin evi olarak kabul edilir. Bu mitler yüzyıllar boyunca yeni veya değiştirilmiş karakterlerle modern Hint hayatını şekillendirecek şekilde adaptasyona uğramıştır. Bu kitapta görüleceği şekilde renkli ve görkemli olan bu mitler yaratılış koruma yok etme aldatma ve erdem bahşetme gibi kilit temalara değinmektedir. Bu mitler ayrıca Şiva Vişnu Devi gibi Hint panteonunun başlıca tanrısal karakterlerini ve onların ilişkilerini de tasvir etmektedir. Çeşitli kaynaklardan ve özellikle Puranalann ansiklopedik metinlerinden yararlanan bu mitler MS ilk yüzyıllardan 16. yüzyıla kadardan dönemi kapsamaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hint Mitleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hint Mitleri.

...12.59 TL. Hindistan uzun yıllardan beri, Hint kültürünün bel kemiğini ve mitolojisini oluşturan Hinduizmin evi olarak kabul edilir ... Hint Mitleri A. L. Dallapiccola ... . Bu mitler, yüzyıllar boyunca, yeni veya değiştirilmiş karakterlerle modern Hint... Hindistan uzun yıllardan beri, Hint kültürünün bel kemiğini ve mitolojisini oluşturan Hinduizm'in evi olarak kabul edilir. Bu mitler, yüzyıllar boyunca, yeni veya değiştirilmiş karakterlerle modern Hint... 10.56 TL. Hindistan uzun yıllardan beri Hint kültürünün bel kemiğini ve mitolojisini oluşturan Hinduizmin evi olarak kabul edi ... Hint Mitolojisi - Ekşi Sözlük ... ... 10.56 TL. Hindistan uzun yıllardan beri Hint kültürünün bel kemiğini ve mitolojisini oluşturan Hinduizmin evi olarak kabul edilir. Bu mitler yüzyıllar boyunca yeni veya değiştirilmiş karakterlerle modern Hint... Hint Mitleri - A.L. Dallapiccola. Phoenix Yayınevi. Kazanacağınız Toplam Puan : 136 Puan. %15 indirimli Yeni. Phoenix Yayınevi Dünya Mitleri 2 Yunan Mitleri - Lucilla Burn. Hindistan uzun yıllardan beri, Hint kültürünün bel kemiğini ve mitolojisini oluşturan Hinduizmin evi olarak kabul edilir. Bu mitler, yüzyıllar boyunca, yeni veya değiştirilmiş karakterlerle modern Hint hayatını... Ana Sayfa Halk Edebiyatı Hint Mitleri Pdf Kitap İndir. Bu mitler ayrıca Şiva Vişnu Devi gibi Hint panteonunun başlıca tanrısal karakterlerini ve onların ilişkilerini de tasvir etmektedir. Hint Mitleri. Kitap Bilgisi. Alıntılar. Bu mitler ayrıca, Şiva, Vişnu, Devi gibi Hint panteonunun başlıca tanrısal karakterlerini ve onların ilişkilerini de tasvir etmektedir. Zaman ve Değişim Tanrıçası Kali Kali, Hinduizm'de uzun ve karmaşık geçmişe sahip bir tanrıçadır. İlk dönemlerden… Antik Hint mitleri. 11.11 TL. Hindistan uzun yıllardan beri, Hint kültürünün bel kemiğini ve mitolojisini oluşturan Hinduizmin evi olarak kabul edilir. Bu mitler, yüzyıllar boyunca, yeni veya değiştirilmiş karakterlerle modern Hint... Tabii ki Hint Mitleri PDF İndir kitabının e-Book, ePub ve Yandex indirme (download) seçenekleri için yazının devamına göz atmanız gerekiyor. Hint Mitleri Kitabının Kısa Özeti Nasıl Okunur?...