Kurumlarıyla Osmanlı Tarihi I-IV

Kurumlarıyla Osmanlı Tarihi I-IV
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-06-13
YAZAR
ISBN 9944722230
DOSYA FORMATI 11,34 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dünya tarihinde özel bir önemi olan Osmanlı tarihi , vak’anüvist tarihlerinde ve kroniklerinde daha çok siyasi yönden incelenmiştir.Pek az Osmanlı tarihçisi olaylara sebep ve sonuç ilişkisi içerisinde tenkitçi bir gözle bakabilmiştir.Bu tarihçilerden en önemlilerinden biri ise 8 yıl Defter-i Hakani Nazırlığı yapmış olan Mustafa Nuri Paşa’dır Mustafa Nuri Paşa’nın Netayicü’l –vuku’at isimli eseri , Osmanlı kurumlar tarihi alanında kaynak bir eser niteliğindedir. Bu yüzden kitabın Kurumlarıyla OsmanlıTarihi olarak tanıtılması doğru bulundu .Dilinin sadeliği ve siyasi tarihten çok ,kültür tarihine yönelik oluşu bu eseri günümüz tarihçileri için önemli kılmaktadır. Kurumlarıyla Osmanlı Tarihi (Netayicü’l-vukua’at) tarihçiler için kaynak kitap ;Tarih öğrencileri için ders kitabı olarak düşünüldü. Yeni harflere çevrilirken eserin orijinal dili ve sayfa yapısı aynen korundu . Arapça ve Farsça deyimler –terkipler dipnotta açıklandı, kitaba bir sözlük ve içindekiler kısmı eklendi . Eserin Arap harfli 1909 yılı baskısı artık sahaflarda bulmak bile çok zor olduğundan bu çalışma büyük bir boşluğu dolduracak ve tarihçilerimize faydalı olacaktır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kurumlarıyla Osmanlı Tarihi I-IV i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kurumlarıyla Osmanlı Tarihi I-IV.

... 1 4 Akçağ Yayınları Mustafa Nuri Paşa ... Kurumlarıyla Osmanlı Tarihi I- IV... | vamoskitap.com ... . 50,00 ₺. Osmanlı İmparatorluğu-Devleti Kurumları Acemi Ocağı Ahilik Akıncılar Anadolu Eyaleti Asakir-i Mansure-i Muhammediye Asesler Aşiret Mektebi Ayan Meclisi... Ürün Adı: Kurumlarıyla Osmanlı Tarihi I IV Ürün Kodu: 9789944722230 Basım Yılı: 2008.00000000 Kapak Türü: Karton Kapak Kağıt Cinsi: 2.Hamur Çevirmen: Mustafa Nuri Paşa. ...kendi tarihlerindeki isimlendirmeye uy ... Kurumlarıyla Osmanlı Tarihi (I-IV) / Prof. Dr. Yılmaz Kurt... - GittiGidiyor ... . ...kendi tarihlerindeki isimlendirmeye uygun olarak Osmanlı imparatorluğu (Ottoman empire) adını verirler. 9) Latinler:1204 yılında IV. Haçlı seferini İstanbul'a yaparak Bizans'a son verdiler. ...kısaltmalar: bk.: bakınız hrt.: harita lev.: levha res.: resim s.: sayfa TTK: Türk Tarih Kurumu. 113-4. British Documents on Ottoman Armenians = İngiliz Belgelerinde Osmanlı Ermenileri (1895), IV. Kurumlarıyla Osmanlı Tarihi (Netayicül-vukuaat) tarihçiler için kaynak kitap ; Tarih öğrencileri için ders kitabı olarak düşünüldü. Yeni harflere çevrilirken eserin orijinal dili ve sayfa yapısı aynen korundu . ...Osmanlı Tarihi I- IV Dünya tarihinde özel bir önemi olan Osmanlı tarihi , vakanüvist tarihlerinde Paşanın Netayicül vukuat isimli eseri , Osmanlı kurumlar tarihi alanında kaynak bir eser niteliğindedir....