Zavallı Necdet

Saffet Nezihi

Zavallı Necdet
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-11-01
YAZAR Saffet Nezihi
ISBN 9944238533
DOSYA FORMATI 8,29 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

1871 yılında, İstanbul’da doğdu. Asıl adı Ömer Lûtfi. Galatasaray Lisesinde okudu. Burada eğitimini tamamlamadan, Kapalı Çarşıda baba mesleği olan kuyumculukta çalışmaya başladı. Yazmaya İkdam gazetesindeki yazılarıyla başladı. Servet-i Fünun, Malumat, Resimli Kitap gibi dergilerde yazdı. Yaşamının sonlarına doğru düzenli bir yaşam kuramamaktan ve servetini yitirmesinden dolayı akıl sağlığının bozulduğu söylenmekte olan yazar, uzun bir süre hastanede yattı. 1939 yılında, Bakırköy ruh ve sinir hastalıkları Hastanesi’nde öldü.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Zavallı Necdet i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Zavallı Necdet.

...k önce İkdam gazetesinde Zavallı Necdet adı ile tefrika edilmiş, halk tarafından çok sevilmesine rağmen edebiyat tarihçilerinin alaka göstermediği ve tanıtmadıkları bir eser olarak kalmıştır ... KISA KISA #9 - Gülnihal & Zavallı Necdet ... . Safvet Nezihi'nin romanı. Necdet Feridun Babıali kaleminde çalışan çapkın bir gençtir. Feneryolu'ndaki komşularının kızı Meliha'yı sever. Ancak Meliha, Necdet'e yüz vermez. Aşırı duygusallığının yanında akıcılığıyla da dikkat çeken Zavallı Necdet, başlarda kurgunun gidişatı hakkında fazla ipucu vermemektedir. Akıcı ve gayet güzel bir kitap içeriği ise; Zavallı Necdet... Macera, dram, duygusal. Yönetmen: Nevzat Pesen. Yıldız: Göksel Arsoy, Belgin Doruk, Nuray Uslu vb. Andre Kostelanetz yönetimindeki N ... Zavallı Necdet Kitap Özeti - Eodev.com ... . Akıcı ve gayet güzel bir kitap içeriği ise; Zavallı Necdet... Macera, dram, duygusal. Yönetmen: Nevzat Pesen. Yıldız: Göksel Arsoy, Belgin Doruk, Nuray Uslu vb. Andre Kostelanetz yönetimindeki New York Philharmonic Orchestra'nın 'Romantic Arias For... 5.19 TL. Yayımlandığı dönemde oldukça popüler olan halk tarafından çok beğenilen ve Safvet Nezihi'yi de üne kavuşturan "Zavallı Necdet" imkansız bir aşkın romanıdır. Safvet Nezihi. İlgi duyduğu her kadını kendisine delicesine âşık...