Nietzsche Perspektivizm, Anlam ve Yorum

Hüseyin Subhi Erdem

Nietzsche Perspektivizm, Anlam ve Yorum
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2007-11-01
YAZAR Hüseyin Subhi Erdem
ISBN 9758692224
DOSYA FORMATI 9,65 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

nietzsche, çağımızın düşüncesini en çok etkileyen; modern düşüncenin postmodern tartışmalara doğru evrilmesine ışık tutan,bir düşünürdür. Dünyayı sabitlenen yapılar ve resimler içinde görmeyen anlayışa bağlı olarak anlam akışkan ve oluş içindeki doğasına uygun, aynı tarzda yinelenen ve anı yakalayan, anla ilişki kuran bir aktivite içinde hareketli karakter kazanır. Buna bağlı olarak da yorum da sürekli yinelenen ve her yinelenme sürecinde yeni anlamlar üreten bir mekanizmaya dönüşür.Sürekliliğin ve bu sürekliliğe bağlı oluşun ceryan ettiği bir dünyada Bilgikuramsal olarak perspektiflere dayalı bakışlardan sözedilebilir. Bu bağlamda, dili hareketi kılmak için, her türlü sistematize edici girişimden kaçınır. Söz ve söylem, dünyanın durağan olmayan yapısına uygun bir rol üstlenmek zorundadır ve bu rol; ancak anlamın akışkanllığı, yorumun çoğulluğu tarafından yerine getirilir. Sözün yaratıcı ışığı ve canlılığı ise ancak onun felsefi üslubuyla karakter kazanır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Nietzsche Perspektivizm, Anlam ve Yorum i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Nietzsche Perspektivizm, Anlam ve Yorum.

...izm, Nietzscheci anlamda metafizik olmayan bir felsefe yöntemdir ... Nietzsche: Perspektivizm, Anlam ve Yorumlar (Pdf) | Paperity ... . Söz ve söylem, dünyanın durağan olmayan yapısına uygun bir rol üstlenmek zorundadır ve bu rol; ancak anlamın akışkanlığı, yorumun çoğulluğu tarafından yerine getirilir. Bilge Adamlar. 10.83. Açıklama. Taksit Seçenekleri. Yorumlar. %22. Yeni Bir Anlam Arayışı (Ciltli). Abdurrahman Arslan. Bilge Adamlar. Yazarın Diğer Kitapları. %15. Nietzsche. Hüseyin Subhi Erdem. Eflatun Kitap. %25. Yeni ... Nietzsche Perspektivizm, Anlam ve Yorum Hüseyin Subhi Erdem ... . %15. Nietzsche. Hüseyin Subhi Erdem. Eflatun Kitap. %25. Yeni Bir Anlam Arayışı (Ciltli). Abdurrahman Arslan. Bilge Adamlar. Alış-Veriş Listeme Ekle. Nietzsche Perspektivizm, Anlam ve Yorum. Buna bağlı olarak da yorum da sürekli yinelenen ve her yinelenme sürecinde yeni anlamlar üreten bir mekanizmaya dönüşür. ...{Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi: BİLSAM}, year = {2013}, volume = {1}, pages = {159 - 162}, doi = {}, title = {Nietzsche: Perspektivizm, Anlam ve Yorumlar}, key = {cite}. Genel Konular kategorisinde yer alan Hüseyin Subhi Erdem - Nietzsche Perspektivizm, Anlam ve Yorum kitabı en uygun ve indirimli fiyatla seni bekliyor. Hızlı kargo ile. Burada fiyat net, kitap jet! Nietzsche Perspektivizm,Anlam ve YorumHüseyin Subhi ErdemBilge Adamlar. 10.42. Açıklama. Taksit Seçenekleri. Yorumlar. Bilge Adamlar. 11.11. Açıklama. Taksit Seçenekleri. Yorumlar. - - 3. - - 6. - - Yorumlar. Yorum yaz. Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş. 0.00/5. Tavsiye et Hata bildir. Nietzsche Perspektivizm, Anlam ve Yorum. Bilge Adamlar. 13.89. Açıklama. Yorumlar. Taksit Seçenekleri. Yazarın Diğer Kitapları. Tavsiye et Hata bildir Fiyatı değiştiğinde bildir / Favorilerime ekle. Paylaş : Nietzsche Perspektivizm, Anlam ve Yorum. Bilge Ada...