İslam Devriminin Kökleri

Prof. Dr. Hamid Algar

İslam Devriminin Kökleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH
YAZAR Prof. Dr. Hamid Algar
ISBN
DOSYA FORMATI 9,98 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Çağdaş medeniyet öyle kibirlidir ki; İslam Devrimi'nden bir yıl sonra bile İran'daki olayların geçici olduğu, ülkenin eski şahlık günlerindeki haline geleceği vardır. Saldırgan basın dünyasının çarpılma süzgecine rağmen. İran'daki yeni gerçeğin kısa tecrübesi halkı bilinçlendirmiş, halihazırda varolan rejimin kaderiyle mühürlenmiştir.Ellerinde hiçbir maddi kaynakları olmayan bu insanlar, süper güçlerin ve bazı küçük devletlerin muhalefetine rağmen nasıl muvaffak oldular? Nasıl? Yüzyıl sonra bile tarihçiler bu işin nasıl olduğunu merak edip kafa yoracaklar. Ama bir müslüman baktığında İmam Humeyni'nin liderliğini ve onun İran Devrimine kattığı ahlaki ve ruhi boyutları görecek.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İslam Devriminin Kökleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İslam Devriminin Kökleri.

...slam devrimi yüksek konseyine" tam destek verdi ... Devrim Kök - Hayır Diyenler "İslam Aleminin Hükmetmesini... ... . Ve hatta bir TUDEH yöneticisi, bir Amerikan dergisine, "şii dininin her zaman demokratik kökleri... ...İslam Saber Ekberi Ceddi, bölge gelişmelerine işaretle, bu gelişmelerin İslam devriminden kök aldığını ifade etti. Ciddi, bölge devrimlerinde ABD'nin parmağı olduğu iddiaları da kesin dille red etti. İslam kelimesinin geçtiği en eski kaynak ve kelime tarihçesi, İslam ne demek? İslam kelimesiniz telaffuz edilişini Telaffuz sözlüğünden dinleyebilirsiniz, islam nasıl telaffuz edilir? İslam devriminin kökleri / Hamid Algar ; çev. M. Çetin Demirhan. 152 s. ; 20 cm. Orijinal ki ... PDF İran İslam Devrimi ve Şiîlik ... . M. Çetin Demirhan. 152 s. ; 20 cm. Orijinal kitap adı: The Roots of the Islamic revolution 1. İslâm ülkeleri_Sosyal değişim 2. Sosyal değişme Türkçe. İran İslam Devrimi'nin oluşum sürecini ve sonrasını, daha çok Şiiliği esas alarak okumaya çalışacağız. 13 Algar, İslam Devriminin Kökleri, s. 102. İran Devriminin simgesi sayılan fotoğraflardan biri; 14 yıl süren sürgünden sonra İran'a dönen Ruhullah Humeyni'nin uçaktan inişi (1 Şubat 1979). İslam Devriminin Kökleri- Hamid Algar. ...Eğir otu kökleri hazanbel kurtluca yilan yastığı otu kökleri eğir kökleri çayının yararları nelerdir, Irak'ta şiddetin kökleri. Web results for islam devriminin kökleri. Recent searches. Çağdaş medeniyet öyle kibirlidir ki; İslam Devrimi'nden bir yıl sonra bi...