Sultan Veled'in Evrensel MesajlarıLarende'de Açan Gül

Kazım Öztürk

Sultan Veled'in Evrensel MesajlarıLarende'de Açan Gül
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-08-19
YAZAR Kazım Öztürk
ISBN 6053370031
DOSYA FORMATI 9,90 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Sultan Veled der ki: "Peygamberlerin her biri, her türlü mucize ve kerametleri tamamen ve mükemmelen göstermeye muktedirdir; fakat onların her biri, zamanın ihtiyacı ve o zamanda yaşayan insanların arzuları ölçüsünde bir mucize göstermiştir."Meselâ kuyumculuk, ayakkabıcılık, terzilik ve bunlardan başka sanatları da bilen bir kimse, birtakım insanlar için elbise dikince: "Bu adam yalnız elbise dikmeyi bilir" demezler veya fıkıh ve hey'et bilen hekimliğe vâkıf olan bir bilgin, bir hastayı iyileştirirse, bilgisi bundan ibarettir, denilemez. O, muhakkak zamana, işe ve ihtiyaca göre, bildiği şeylerden yalnız bir tanesini göstermiştir.Bunun gibi, değirmeni döndüren su için akıllı bir insan: "Bu su, yalnız bu değirmeni döndürmeye yarar," der mi? Bu, su bilindiği gibi pek çok işe yarar. Hem çamaşırları arıtır, hem tarlalara ve bağlara tazelik ve canlılık verir, otlar ve çiçekler bitirir. Sadece, bu değirmenin bulunduğu yerde, değirmeni döndürmektedir. Eğer onu bağ ve kırlara doğru bırakırsan aynı su, orada daha başka işler görür.O halde bir peygamberde de bütün mucize ve kerametler mevcuttur; fakat o, zamanın ve kavminin ihtiyacı kadar mucize ve kerametler gösterir. Öyleyse, bütün peygamberlerde mevcut bulunan mucizelerin ve kerametlerin hepsi, herbirinde ayrı ayrı ve tamamiyle mevcuttur. Yalnız şu kadar var ki diğer mucizeleri de göstermeğe muktedir olduğu halde, bunlardan ancak birini göstermiştir. Daha başkalarını da gösterebilir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sultan Veled'in Evrensel MesajlarıLarende'de Açan Gül i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sultan Veled'in Evrensel MesajlarıLarende'de Açan Gül.

...akat onların her biri, zamanın ihtiyacı ve o zamanda yaşayan ... Sultan Veled'in Evrensel Mesajları; Larende'de Açan Gül - Kitap ... ... 32.30 TL. Sultan Veled der ki: "Peygamberlerin her biri, her türlü mucize ve kerametleri tamamen ve mükemmelen göstermeğe muktedirdir; fakat onların her biri, zamanın ihtiyacı ve o zamanda... Sultan Veled`in Evrensel Mesajları Larençede`de Açan Gül. Satışta. Satış Fiyatı:38.00 TL. Sultan Veled'in Evrensel Mesajları Larende'de Açan Gül. Sultan Veled der ki: "Peygamberlerin her biri her türlü muci ... Larendede Açan Gül / Sultan Veledin Evrensel Mesajları Kitabı ... . Sultan Veled der ki: "Peygamberlerin her biri her türlü mucize ve kerametleri tamamen ve mükemmelen göstermeğe muktedirdir; fakat......