NefertitiMısır'ın Kraliçesi, Sonsuzluğun Kızı...)

Michelle Moran

NefertitiMısır'ın Kraliçesi, Sonsuzluğun Kızı...)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-06-01
YAZAR Michelle Moran
ISBN 9751412942
DOSYA FORMATI 4,49 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hırslı, etkileyici ve güzel Nefertiti'nin kaderi, dengesiz ve genç bir firavun olan Amenhotep'le evlenmekle değişti. Ancak Firavundan bir oğlu olmadığı sürece, halkın sevgisi de yeterli gelmeyecekti. Nefertiti'nin kız kardeşi Mutnojmet ise asla ablasının güç tutkusunu paylaşmadı. En büyük umudu kalbini çalan Genaral'le hayatını birleştirebilmekti.Aşk, ihanet, siyasi anlaşmazlıklar, veba salgını, din çatışmaları... Ve soluk soluğa bir iktidar mücadelesi...Michelle Moran, eski Mısır'daki yaşamı tüm canlılığıyla günümüze taşıyor. Hızlı temposu ve gerçeklere dayalı yapısıyla tarihin etkileyici bir döneminde yaşamış iki unutulmaz kadının çarpıcı öyküsünü anlatıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz NefertitiMısır'ın Kraliçesi, Sonsuzluğun Kızı...) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap NefertitiMısır'ın Kraliçesi, Sonsuzluğun Kızı...).

...'dan sonra Firavun olan Ay'ın kızı ya da yeğeni olabilir ... Nefertiti-Mısırın Kraliçesi Sonsuzluğun Kızı... - tumkitaplar.com ... . Nefertiti, (M.Ö. 1370 - 1330) yaşamış bir Mısır kraliçesidir. Eşi ise ünlü firavun Akhenaton'dur. Michelle Moran kitabı "NEFERTİTİ - MISIR'IN KRALİÇESİ, SONSUZLUĞUN KIZI"NDAN alıntıdır Nefertiti (M.Ö. 14. yüzyıl) Mısır kraliçesi ( M.Ö. 1379-1362) Mısır Firavunu IV. doğurduğu halde taht varisi olacak bir erkek çocuk doğuramayışıydı mutsuzluğunun gerçek sebebi buydu.[4] Nefertiti; Firavun IV Amenhotep'in karısıydı. Hayat ... Nefertiti (MÖ 14. Yüzyıl) | Mısır Kraliçesi... - Kadim Dostlar ™ Forum ... .[4] Nefertiti; Firavun IV Amenhotep'in karısıydı. Hayatımda en çok gitmek istediğim şehir Mısır'ı merakla takip ettiğim bir kitap oldu bu kitap benim için. Nefertiti'nin kız kardeşi Mutnojmet ise asla ablasının güç tutkusunu paylaşmadı. Nefertiti de bir süre tahtta kaldı ve öldü. Ona ait olan büst en çok kopyalanmış bulunan eski Mısır eseridir. Michelle Moran kitabı "Nefertiti - Mısır'ın Kraliçesi, Sonsuzluğun Kızı"ndan alıntıdır Okunması gereken kitaplar arasında Michelle Moran'ın yazdığı "Nefertiti Mısır'ın kraliçesi sonsuzluğu kızı" yer alıyor.Kitabı okudum ve gerçekten çok etkilendim.Kitap Nefertiti'nin kız kardeşi Mutnojmet'in... Nefertiti'nin babası… "İhtiyar"ın baş veziri. Nefertiti'yi kontrol edebileceğini sanıp firavunla evlendiren adam. "Nefertiti - Mısır'ın Kraliçesi, Sonsuzluğun Kızı", yaşamış güçlü bir kadının çarpıcı öyküsü. . Nefertiti-Mısır’ın Kraliçesi Sonsuzluğun Kızı, Michelle Moran, Remzi Kitabevi Hırslı, etkileyici ve güzel Nefertitinin kaderi, dengesiz ve genç bir firavun olan Amenhoteple evlenmekle değişti. Hırslı, etkileyici ve güzel Nefertiti'nin kaderi, dengesiz ve genç bir firavun olan Amenhotep'le evlenmekle değişti. Ancak Firavundan bir oğlu olmadığı sürece, halkın sevgisi de yeterli gelmeyecekti....