Fazlur Rahman'a Göre Allah ve İnsan

Hatice Kelpetin Arpaguş

Fazlur Rahman'a Göre Allah ve İnsan
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-06-27
YAZAR Hatice Kelpetin Arpaguş
ISBN 9944152112
DOSYA FORMATI 10,45 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu eser İslam'ın modern döneme hitap etmesi gereği üzerinde duran Fazlur Rahman ve onun düşüncelerinden hareket etmektedir. Düşünürümüz metot olarak çalışmalarında eski ile yeninin telif edilmesini vurguladığından düşünce sistemini Kur'an'dan hareketle temellendirmektedir. Ancak bu çalışma, onun tüm sisteminden ziyade yanlızca "Allah ve İnsan ilişkisi" çerçevesindeki görüş ve yorumlarını esas alıp anlamaya çalışmaktadır. Allah'ın gaybi bir varlık olması da O'nun mutlak manada tanımını yapmayı zorlaştırmaktadır. Bu açıdan Allah tasavvurunda Allah-insan ve Allah-tabiat arasındaki ilişkinin esas alınması ve bunlarla alakalı kavramlar üzerinde durulması kaçınılmazdır. Eserin üzerinde yoğunlaştığı Allah insan ilişkisinin keyfiyetini ifade eden kavramların başında da Allah'ın rahmet sahibi bir varlık olması, insanla diyalogunu peygamber ve vahiy yoluyla sağlaması ve insanın ise yeryüzünde Allah'ın emanetini yüklenmiş, fiillerini kendi iradesiyle yapan ve yaptıklarından sorumlu tek varlık olması gibi hususlar gelmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Fazlur Rahman'a Göre Allah ve İnsan i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Fazlur Rahman'a Göre Allah ve İnsan.

...iat... Bu açıdan Allah tasavvurunda Allah-İnsan ve Allah-tabiat arasındaki ilişkinin esas alınması ve bunlarla alakalı kavramların incelenmesi kaçınılmazdır ... Fazlur Rahman`a Göre Allah ve İnsan - Kitap Vikitap ... . Bu açıdan Allah tasavvurunda Allah-insan ve Allah-tabiat arasındaki ilişkinin esas alınması ve Bu eser İslâmın modern döneme hitap etmesi gereği üzerinde duran Fazlur Rahman ve onun... Fazlur Rahmana Göre Allah ve İnsan. Üzgünüz ! Bu ürün şu anda satışta değildir. Ürün Adı: Fazlur Rahmana Göre Allah ve İnsan. Mağaza: TveT. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. ... FAZLUR RAHMAN'A GÖRE ALLAH VE İNSAN - Hatice... | Kitapx ... . Üzgünüz ! Bu ürün şu anda satışta değildir. Ürün Adı: Fazlur Rahmana Göre Allah ve İnsan. Mağaza: TveT. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız....