Dünyayı Dolduran Kiraz

Şükrü Karaca

Dünyayı Dolduran Kiraz
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-01-17
YAZAR Şükrü Karaca
ISBN 6051555300
DOSYA FORMATI 11,63 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Tokat, Kastamonu, Denizli, Gaziantep... Fark etmez, herhangi bir Anadolu köyü işte. Sekiz on yaşlarında bir köy çocuğu nasıl yaşar, nerelerde koşup oynar, hangi ağaçlara tırmanır, hangi kuşların ardından bakar, güneşin batışına, ayın bazen ince bir hilal gibi, bazen yusyuvarlak bir ışık gibi gökte belirişini nasıl seyreder; Kabalı Köyü’nün Kepenek’i de öyle yaşar, öyle bakardı çevresine. Bakardı bakmasına da neler hissederdi; o çocuk yüreğinde hangi duygular coşar, hangi duygular sönerdi?.. Reşadiye’nin Kabalı Köyü'nde veya herhangi bir Anadolu köyünde bir çocuğun gözünden görünenleri, bir çocuğun yüreğinden geçenleri öğrenmek istiyorsanız eğer, ‘Dünyayı Dolduran Kiraz’ı okumalısınız. Şükrü Karaca’nın maalesef tek romanı. 1990’da ağzımıza bir parmak bal çaldı Karaca. Bir de 1993’te Ânestü Nârâ ile bir kaşık şiir. Ahmet Bican ErcilasunDünyayı Dolduran Kiraz, alanında, Türk Edebiyatında en özgün romanlardan biri. Alev Alatlı'nın İşkenceci'si, Aytmatov'un Beyaz Gemi'si ve Cengiz Dağcı'nın Badem Dalına Asılı Bebekler'iyle birlikte okumalı. Mehmet Aycı “Türkiye Yazarlar Birliği 1989 Roman Ödülü”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Dünyayı Dolduran Kiraz i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Dünyayı Dolduran Kiraz.

... Şükrü Karaca. Tokat, Kastamonu, Denizli, Gaziantep ... Dünyayı Dolduran Kiraz Şükrü Karaca ... ... Fark etmez, herhangi bir Anadolu köyü işte. Sekiz on yaşlarında bir köy çocuğu nasıl yaşar, nerelerde koşup oynar, hangi ağaçlara tırmanır... Dünyayı Dolduran Kiraz en uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme seçenekleriyle bkmkitap.com'da. Dünyayı Dolduran Kiraz avantajlı fiyatlarıyla hemen satın almak için tıklayın! Şiir kitabı Anestü Nârâ ve romanı Dünyayı Dolduran Kiraz TYB ödülü alan iki eseri. Başyapıt dememde bu ödüller etkili değil. Çün ... Dünyayı Dolduran Kiraz - Ekşi Sözlük ... . Başyapıt dememde bu ödüller etkili değil. Çünkü Karaca'nın iki eseri de özgün bir seslenişe sahip. Bir öğle paydosunda herkesten geç...