Anglo-Sakson Örnekler Işığında Siyasal Parti ve Seçim Yasaları

Dr. Aslan Delice

Anglo-Sakson Örnekler Işığında Siyasal Parti ve Seçim Yasaları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-01-05
YAZAR Dr. Aslan Delice
ISBN 6051524580
DOSYA FORMATI 8,18 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

oğru bir insan, toplum ve değer tanımıyla içeriği doldurulmadıkça demokrasiler, siyasal seçkinlerin, iktisadi seçkinlerin hizmetinde olduğu bir yönetim tarzı olmaktan kurtulamaz. Çalışma boyunca demokrasiye bakışın çift kutuplu olması içeriğe ilişkin değerlerle yakından ilgilidir. Yalnızca liberalizmin savunusunu yapan Batılı hakim paradigma olumsuz bakış açısıyla paranteze alınırken, halkın değerlerini iktidar mekanizmasına taşıma imkanı veren demokratik süreçlere bakış pozitiftir. Yazar, her şeye rağmen sorunların çözümü için demokrasinin iyi bir başlangıç noktası olacağı umudunu muhafaza etmektedir. Çalışma, siyasi partilerin demokratik işlevinin önemini göz önüne sererek, servetin süreç üzerindeki olumsuz etkilerinin ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalar için yol gösterici küçük bir adımdır. Keza 1982 Anayasası ve Siyasi Partiler Kanunu'nun sınırlayıcı olduğu kadar antidemokratik nitelikler taşıyan hükümlerinin mukayeseli olarak incelenmesi de daha demokratik daha rekabetçi bir siyasi partiler yasasının hazırlanması ihtiyacını görünür kılacaktır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Anglo-Sakson Örnekler Işığında Siyasal Parti ve Seçim Yasaları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Anglo-Sakson Örnekler Işığında Siyasal Parti ve Seçim Yasaları.

.... Nicelik Ölçütüne Göre Parti Türleri 1 ... Anglo-Sakson Örnekler Işığında Siyasal Parti ve Seçim Yasaları... ... . Büyük Parti 2. Küçük Parti 3. Yeni Parti IV. Parti İçi Demokrasi34,97 TL4 satıcı, en ucuz 34 TL. SİYASİ PARTİ TÜRLERİ A. Nitelik ve İşlevlerine Göre Parti Türleri 1. Patron Partileri 2. İdeoloji Partileri B. Nicelik Ölçütüne Göre Parti Türleri 1. Büyük Parti 2. Küçük Parti 3. Yeni Parti IV. 27.52 TL. Burası partilerin iktidara talip örgütler olarak yerel eşrafla büyük sermayenin eline bırakılamayacak kadar önemli olduğunun anlaşıldığı yerdir. Çalışma, siyasi partilerin demokratik i ... Anglo-Sakson Örnekler Işığında Siyasal Parti ve Seçim Yasaları... ... . Çalışma, siyasi partilerin demokratik işlevinin önemini göz önüne sererek, servetin süreç üzerindeki olumsuz etkilerinin ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalar için yol gösterici küçük bir adımdır. Anglo-Sakson Örnekler Işığında Siyasal Parti ve Seçim Yasaları - Aslan Delice özelliklerini inceleyerek ürün hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsin. oğru bir insan, toplum ve değer tanımıyla içeriği doldurulmadıkça demokrasiler, siyasal seçkinlerin, iktisadi seçkinlerin hizmetinde olduğu bir yönetim tarzı olmaktan kurtulamaz. Aslan Delice. Doğru bir insan, toplum ve değer tanımıyla içeriği doldurulmadıkça demokrasiler, siyasal seçkinlerin, iktisadi seçkinlerin hizmetinde olduğu bir yönetim tarzı olmaktan kurtulamaz. 26.10 TL. Burası partilerin iktidara talip örgütler olarak yerel eşrafla büyük sermayenin eline bırakılamayacak kadar önemli olduğunun anlaşıldığı yerdir. Aslan Delice adlı yazara ait Anglo-Sakson Örnekler Işığında Siyasal Parti ve Seçim Yasaları kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve Sözcü Kitabevi'nden satın. Doğru bir insan toplum ve değer tanımıyla içeriği doldurulmadıkça demokrasiler siyasal seçkinlerin iktisadi seçkinlerin hizmetinde olduğu bir yönetim tarzı olmaktan kurtulamaz. Partileri finanse etmek artık, demokrasiyi finanse etmekle aynı anlama gelir. Anglo-Sakson Örnekler Işığında Siyasal Parti ve Seçim Yasaları Aslan Delice. Siyasi partilerin halkla iktidarın kullanıldığı yasama organı arasında yer alması, işlevi hakkın...