Nişanlılar

Alessandro Manzoni

Nişanlılar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2003-10-22
YAZAR Alessandro Manzoni
ISBN 975040243X
DOSYA FORMATI 12,23 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Savaşın, vebanın, kıtlığın pençesinde mahvolan bir şehir... 17. yüzyıl Milano'su. Çaresiz insanlar, çökmüş ve yozlaşmış bürokrasi, iyi kadar kötüyü de bünyesinde barındıran dini kurumlar ve kavuşma mücadelesi veren iki nişanlının nefes kesen öyküsü. Alessandro Manzoni, dünyanın neredeyse tüm dillerine çevrilen, İtalyan edebiyatının başyapıtı sayılan ve çağdaş birçok düşünce akımını da etkileyen romanında, aşka, hayata, dine, kadere ve iktidara dair sorular soruyor ve okurla sıcak bir diyalog kurarak bu sorulara cevaplar arıyor. Yazar, 17. yüzyıl İtalyası'ndan birçok kişinin serüvenini anlatırken, dönemin toplumsal, ahlaki ve ideolojik sorunlarını da kendine özgü bakış açısıyla değerlendiriyor. İlk kez 1834'te yayımlanan Nişanlıla uzun bir dönem tarihsel romanlara örnek teşkil etmiştir. Akıcı ve içten bir üsluba, yaşayan karakterlerin, yer yer mizahın da, eklenmesiyle roman akıp giderken, kendimizi geçmişe ait bir hikayenin değil de, sanki günümüzde yaşanan olayların içinde buluyoruz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Nişanlılar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Nişanlılar.

...r hâle gelmiş, zaman içinde. Test video yemek cafe gündem diğer ... 20 Soruda Nişanlılık - Memurlar.Net ... . Diyanet: Nişanlılar El Ele Tutuşmamalı ve Baş Başa Kalmamalı. 3 - Soru: Nişanlılar bir odada başbaşa kalabilirler mi? Nişanlılar veya bunlardan biri, evlenmekten vazgeçse, mihre mahsuben verilen şeyler tamamen geri verilir. 3- Nişanlanma, İslâm hukukunda taraflara bir evlenme mecburiyeti getirmez. Evlilik birliğini sürdüremeyeceklerini anlayan nişanlılar, nişanı bozma yetkisine ve hakkına sahiptirler. Epey Uzatmalı Nişanlılar! 28 yıl nişanlı kalan çift sonunda ... Nişanlılar | bkmkitap.com ... . Epey Uzatmalı Nişanlılar! 28 yıl nişanlı kalan çift sonunda evlendi... 63 yaşındaki Ivan Brown ve 55 yaşındaki Barbara Furlonger 1983'ten bu yana beraber yaşıyor ve çift 28 yıldır nişanlılar. entry 1... nişanlı çevirisi anlamı nedir nasıl telaffuz ediliz... Ancak evlenme yükümlülüğü ''evlenmeye zorlama'' olarak algılanmamalıdır. Bu yükümlülüğün evlilik özgürlüğüne zarar vermemesi amacıyla nişanlılar evlenip evlenmemekte serbest bırakılmıştır. Nişan her ne sebeple sona ererse ersin, nişanlılar ister kusurlu olsun, isterse kusursuz olsun buna bakılmaksızın nişan hediyelerinin geri verilmesi davası açılabilmektedir. Binlerce yıllık Gılgamış'ı ve yüz küsur yıllık Gulliver'i, Nişanlılar'ı ilk defa duymuş gibi okuyorsunuz. [Nişanlılar / Alessandro Manzoni / Anlatan: Umberto Eco / Çev.: Yelda Gürlek / Domingo Kitap / Çocuk. The Five-Year Engagement izle, Uzatmalı Nişanlım - izle, 720p izle, 1080p hd izle, filmin bilgileri, konusu, oyuncuları, tüm serileri bu sayfada.. Yani mahremiyet bakımından nişanlılar, birbirlerine iki yabancı durumundadır. Beraberliklerini sürdüremeyeceklerini anlayan nişanlılar her zaman için nişanı bozma hak ve yetkisine sahiptirler. Nişanlıya güzel sözler - Nişanlıya güzel mesajlar. Öyle sev ki beni, ben bile kıskanayım beni. Harflerin gülüştüğünü senin adında gördüm! Sana şiir yazmak ne haddime. Varlığın şiir zaten! Her gece......