Ruhu'l Beyan 10

İsmail Hakkı Bursevi

Ruhu'l Beyan 10
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-02-19
YAZAR İsmail Hakkı Bursevi
ISBN 9944830225
DOSYA FORMATI 11,17 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Rûhu'l-Beyân fî Tefsîri'l-Kurân; Yüce Kitabın özünü anlamak ve gereğini yaşamak için ilmek ilmek dokunmuş müstesnabir tefsir... Çünkü onu, İsmail Hakkı Bursevî Hazretleri Ulu Camii kürsüsünde verdiği vaazlarla oluşturdu. Onu, tefsirler içinde müstesna mevkie taşıyan husûsiyeti; satırlara yazılmadan evvel, kürsüden mü'min gönüllere arz edilmiş olmasındadır. Ki onda rivayet ve dirayet metodları; gönül sultanlarının ruhlara hayat bahşeden işari/tasavvufî yorumlarıyla zenginleştirildi. Ve Rûhu'l-Beyân bu özelliğiyle sahasında temayüz etti. Tefsirler içinde her zaman hususi bir mevkii oldu. Aksiyonerliği ve riyazata önem veren kişiliğiyle gönülller mimarı nitelemesini hak eden İsmail Hakkı Bursevî'nin bu kıymetli eseri; 23 yıl gibi bir zamanda vucûda getirdi. Âyet-i kerimeleri ayetlerle ve hadîs-i şeriflerle açıkladı. Allah dostlarının ibretli menâkıbıyla ve şiirlerle süsledi. Okuyup tetkik ettiği rivayet tefsirlerinden bir kuyumcu titizliğiyle tercihlerde bulundu. O suryei, o ayeti Muhammed Ümmeti layıkınca anlasın, gereğince amel etmenin sevdası içine doğsun diye gayret etti. Kur'ân-ı Kerim'e severek sahiplenmenin yolunu adım adım işledi. Eserleri asırlarca okunan söz ustalarının dirayet metodunda ortaya koyduklarını inceledi. Bütün bunları Mü'min gönülleri ihya edecek evliya menakıbıyla besledi. Şiirin doyumsuz akışında gizli özün özü kelimelerle tezyin etti. Ve böylece sahasında yektâ olan Rûhu'l-Beyân'ı inşa etti. . Hazretin Arapça olarak kaleme aldığı bu nadide eseri bu güne kadar ancak alimlerimiz okuyup anlayabiliyordu. Onu okuyup gönlünü manevi dirilişlere açmak isteyen gönül erbabı, Rûhu'l-Beyân'ın diriltici soluğu ile buluşmaktan mahrumdu. Her seviyeden, her meslekten insanımız onu okumalı, açıp evinde bir bölümünü okutmalıydı oysa. Maddî olanın etrafımızı çepeçevre kuşattığı bu günde en çok da buna ihtiyacı vardı. Erkam Yayınları bu inançla bir ekip çalışması başlattı. En başta Yüce Kitabımız'a sonra Hazret'in 23 yılda ikmal ettiği emeğine layık bir metin ortaya koymaya azami gayret etti. Bunun için maddî-manevî hiç bir fedakarlıktan kaçınmadı. İnsanımız, Yüce Kitabın ayetlerini kolayca anlayabilsin istedik çünkü. Ruhlara gıda, gönüllere şifa olacak bu kıymetli tefsiri eksiksiz olarak dilimize aktardık. Çalışmamız esnasında genel okurun ilgisini çekmeyecek (harekelem ve ibareye dair) teknik ayrıntıları ana metinde verilmedi. Hadis-i şeriflerin tahriçleri yapıldı. Farsça şiirler tercüme edildi. Okuyucuya kolaylık olsun diye konu birliği olan ayetlere başlıklar verildi. Üslûpta sade ve fakat Rûhu'l-Beyân'ın heybetini yansıtan sade bir anlatım tercih edildi. Bütün bunların sonunda mizampajınının rahatlığı da eklenince severek okuyacağınız ve herkesin kolayca anlayıp istifade edebileceği bir kitap meydana geldi. Bu kitabın adı; Rûhu'l-Beyân fî Tefsîri'l-Kur'ân. Muhterem müellifi, İsmail Hakkı Bursevî Hazrretleri gibi bir gönül mimarı. Erkam Yayınları bu kıymetli tefsiri istifadelerinize sunmakla bahtiyardır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ruhu'l Beyan 10 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ruhu'l Beyan 10.

... komisyona bu müstesna tefsiri tercüme ettirdi ... Ruhul Beyan Tefsiri | 10. Cilt İsmail Hakkı Bursevi ... . Ruhlara gıda, gönüllere şifa olacağını ümit ettiği Rûhu'l-Beyân'ı anlaşılır bir Türkçe ile dilimize kazandırdı. ...en uygun fiyat ve hızlı kargo avantajıyla sahip olabilirsiniz. ruhul beyan tefsiri 10.cilt ismail hakkı bursevi yorum ve fiyatını inceleyin. SEPETE EKLE. ruhul beyan tercümesi 26-2.cildi. %41İndirim. Ruhu'l-Beyan Sohbetleri, Dr. Ali Namlı'nın anlatımıyla Zihni Paşa Cami ... Ruhu'l-Beyan Tefsiri (10 Cilt Takım) , İsmail Hakkı Bursevi... | İdefix ... . Ali Namlı'nın anlatımıyla Zihni Paşa Camii kürsüsünden Dost Tv´de Sizlerle. Category Ruhul Beyan Sohbetleri. Ruhu'l Beyan 10-İsmail Hakkı Bursevi-Erkam Yayınları-Kapak Türü Ciltli-Basım Yılı 2008 | Rûhu'l-Beyân fî Tefsîri'l-Kurân; Yüce Kitabin özünü anlamak ve geregin. Home » Books Archive » ruhu l beyan cilt 10. PDF Download Ruhu L Beyan Cilt 10 Books For free written by İsmail Hakkı Bursevi and has been published by ERKAM YAYIN SAN. 46 TL. Ruhul Beyan Tefsiri | 10. Cilt - İsmail Hakkı Bursevî (k.s.) hazretleri. 10.Cüz - Ruhulbeyan Tefsiri Harfi harfine Tercüme ve Dipnotlarla Şerhi. İsmail Hakkı Bursevî (k.s.) hazretleri. Ruhul Beyan Tefsiri 10 Cilt Takım - Damla Yayınevi, edebiyat - roman kategorisinde 407 TL fiyat ve PTT Kargo güvencesiyle. Yorum Yaz. Ürün Adı: Ruhul Beyan Tefsiri 10 Cilt Takım - Damla Yayınevi....