Frege'ye Dair

Joseph Salerno

Frege'ye Dair
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-06-09
YAZAR Joseph Salerno
ISBN 6055515324
DOSYA FORMATI 6,20 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Burada yazılanlar Gottlob Frege tarafından geliştirilmiş dil felsefesi ve mantık felsefesine bir giriştir. Kendisi, dilsel anlamların ne fiziksel ne de psikolojik öğeler olduklarını, ama bunun yerine, nesnel ve zihinden-bağımsız bir üçüncü gerçeklik aleminde ikamet eden kendine has türden varlıklar oldukları gibi bir fikri savunmuş olmasıyla tanınmıştır. Düşüncenin, doğruluğun ve mantık yasalarının nesnelliğine ve zihinden-bağımsızlığına dair Frege'nin sunduğu açıklamayı, anlamın nesnelliği ve zihinden-bağımsızlığına dayanarak ilerleteceğiz. Felsefeciler üniversite öncesi eğitimine ait bu Fregeci temalarla sistemli bir şekilde başetmeleri gerektiğinde bahse mevzu konunun zorluğu nedeniyle bunu güçlükle başarırlar. Bu kitap bu güçlüğün üstesinden gelmek, ve böylece, Frege'nin bu çok etkili fikirlerini felsefeye henüz yeni başlayanlara bile erişilir kılmak için kaleme alındı. Bu girişim, Frege'nin anlam konusundaki en önemli yazılarından bazılarında yer alan bulmacaları, kanıtları, ayrımları ve kuramları bir düzene sokmak, bunların bir sunumunu yapmak ve bunlara bir açıklık kazandırmaktır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Frege'ye Dair i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Frege'ye Dair.

... ve onun kullandığı Almanca terim 8 Frege'ye Dair "Sinn"dir ... Frege'ye Dair Joseph Salerno ... . Joseph Salerno. Burada yazılanlar Gottlob Frege tarafından geliştirilmiş dil felsefesi ve mantık felsefesine bir giriştir. Kendisi, dilsel anlamların ne fiziksel ne de psikolojik öğeler olduklarını... Dair totally free online dating site with no credit card required. One of the best free dating sites in Dair because you can literally browse without even logging in. Frege'ye Dair en uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödem ... Frege'ye Dair Joseph Salerno ... . Frege'ye Dair en uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme seçenekleriyle bkmkitap.com'da. Alışveriş Listeme Ekle. Frege'ye Dair Hakkın...