Siyasi ve Kültürel Osmanlı Tarihi

Veli Şirin

Siyasi ve Kültürel Osmanlı Tarihi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 1996-12-31
YAZAR Veli Şirin
ISBN 975359089X
DOSYA FORMATI 5,14 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"Bir milletin tarihi, o milletin hafızasıdır"Bu vecizenin ifade ettiği gerçeğin yanı sıra, toplumumuzun hafıza kaybına uğratmak istediği, özellikle genç dimağların şanlı tarihimizden koparılmak için yoğun ve sistemli bir metod uygulanarak, adeta reddi miras yoluna gidildiği bir hakikattir.Mes'eleyi bir başka cephesiyle ele aldığımızda, günlük hadiselerin dışında, sohbetlerimizin vazgeçilmez konularından birinin de Osmanlı Tarihi olduğunu müşahade etmekteyiz. Bu noktada aklımıza hemen şu soru geliveriyor: Osmanlı Tarihiyle ilgili bilgilerimiz, hakikatleri ne derece yansıtmaktadır? Bu bilgilere net ve öz olarak sahip olabilmek için, hangi kaynaklara başvurmak gerekir?Elinizdeki eser; bu ihtiyaca cevap verebilmek maksadıyla hazırlanmış olup, en sahih kaynaklardan özetlenen Osmanlı Siyasi Tarihi (1300-1922)'nin yanında özellikle Osmanlı Kültür Medeniyeti'nin ön plana çıkarıldığı, her kesimden insanımızın rahatlıkla istifade edebileceği bir kaynak çalışma niteliğindedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Siyasi ve Kültürel Osmanlı Tarihi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Siyasi ve Kültürel Osmanlı Tarihi.

... işlerden sorumluydular. sosyal, kültürel ve dini hayatla ilgili birçok hizmet yerine getirilmiştir ... Siyasi ve Kültürel Osmanlı Tarihi - Kitap Veli Şirin ... . Ana Hatlarıyla Siyasi ve Kültürel Osmanlı Tarihi - Veli Şirin. Uyanış Yayınevi. Kazanacağınız Toplam Puan : 172.8 Puan. Cilt Durumu Ciltsiz. Kapat. Anahatlarıyla Siyasi Ve Kültürel Osmanlı Tarihi. Marifet Yayınları. Hatalı İçerik Bildir. Anahatlarıyla Siyasi Ve Kültürel Osmanlı Tarihi Yorumları. Çok İyi. (0). Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Siyasi ve kültürel osmanlı tarihi. Yazar. ... Anahatlarıyla Siyasi Ve Kültürel Osmanlı Tarihi Fiyatı ... . Çok İyi. (0). Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Siyasi ve kültürel osmanlı tarihi. Yazar. Kuyulu Cami Kızlar tarafından 10/12/2018 tarihinde (1 yıl önce) saat 14:45'de oluşturuldu. 8.40 €. Ana hatlarıyla Siyasî ve Kültürel Osmanlı Tarihi isimli bu eserin yazarı bir tarih öğretmenidir, bunun içindir ki, eserin en önemli özelliği öğretici/pedagojik olmasıdır. %20. Ana Hatlarıyla Siyasi ve Kültürel Avrupa Tarihi. Veli Şirin. Biyografi.Net. %20. Yeni. Anahatlarıyla Siyasi ve Kültürel Osmanlı Tarihi. Veli Şirin. Marifet Yayınları. Baskı. : 1. Basım Tarihi. : 1996. Kapak Türü. Yazarın Diğer Kitapları. %10. Ana Hatlarıyla Siyasî ve Kültürel Osmanlı Tarihi. ...ile aynı imtiyazlara sahip olmasının kabul edilmesi, Osmanlı Devleti'nin artık zayıfladığının göstergesi idi. Kanuni döneminde özellikle Avrupa'da önemli dinî ve siyasî değişiklikler söz konusudur. 12 TL. Elinizdeki eser; bu ihtiyaca cevap verebilmek maksadıyla hazırlanmış olup, en sahih kaynaklardan özetlenen Osmanlı Siyasi Tarihi (1300-1922)'nin yanında özellikle Osmanlı Kültür... Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Siyasi ve kültürel osmanlı tarihi. Ana hatlarıyla Siyasî ve Kültürel Osmanlı Tarihi isimli bu eserin yazarı bir tarih öğretmenidir, bunun içindir ki, eserin en önemli özelliği öğretici/ped...