Mesnevi'nin Ruhu

İsmail Hakkı Bursevi

Mesnevi'nin Ruhu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-03-05
YAZAR İsmail Hakkı Bursevi
ISBN 6058724556
DOSYA FORMATI 4,91 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bir gün Bursevi’nin, mana kardeşlerinden biri, kendisinden Mesnevi hakkında bir ders vermesini ister. Bursevi, Mesnevi’nin birinci cildinden tefa’ülde bulunur ve açtığı sayfada şu söze denk gelir:“Şeyh kamil idi ve talepte bulunan iştahlı…” Daha sonra rüyasında, kendisine adı geçen cildin şerhini ihtiva eden büyük bir cilt verildiğini görür. Bu istek ve işaret neticesinde, Mevlana’nın ruhaniyetine sığınarak “Ruhu’l Mesnevi” kitabını yazmaya yönelir. İşte elinizdeki eser böylesine iki büyük ve kutlu buluşmanın ürünü: Mevlana ve İsmail Hakkı.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mesnevi'nin Ruhu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mesnevi'nin Ruhu.

...a'nın ruhaniyetine sığınarak "Ruhu'l Mesnevî" kitabını yazmaya yönelir ... Mevlânâ'nın Mesnevî'sinin Tamamına Yapılan Türkçe Şerhler ... . İşte elinizdeki eser böylesine iki büyük ve kutlu buluşmanın ürünü... Bu istek ve ilâhî işaret neticesinde, Mevlâna'nın ruhaniyetine sığınarak "Ruhu'l Mesnevî" kitabını yazmaya yönelir. İşte elinizdeki eser böylesine iki büyük ve kutlu buluşmanın ürünü... Bu istek ve işaret neticesinde, Mevlana`nın ruhaniyetine sığınarak `Ruhu`l Mesnevi` kitabını yazmaya yönelir. İşte elinizdeki eser böylesine iki büyük ve kutlu buluşmanın ürünü ... Mesnevi'den Seçmeler » ... . İşte elinizdeki eser böylesine iki büyük ve kutlu buluşmanın ürünü: Mevlana ve İsmail Hakkı. بسم الله الرحمن الرحيم. Bismillāhirahmānirahīm. Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın adıyla. With the name of Allah, the most gracious and the most merciful. 3.00/5. Tavsiye et Hata bildir. Mesnevi'nin Ruhu. Mor Yayınları. 10.00. Ferahu'r - Ruh 7. İsmail Hakkı Bursevi. Uludağ Yayınları. Mesnevî'mn özü olarak mütalaa edilmiş olması sebebiyledir ki Hazretleri'nin fevkalâde zarif üslubuyla yaptığı şerhi, ash mana ve ruhundan koparmadan akıcı bir dil aynası içinde göstermeye çalıştık. Hazırlayan: Suat Ak. Bir gün Bursevî'nin, mâna kardeşlerinden biri, kendisinden Mesnevî hakkında bir ders vermesini ister. Bursevî, Mesnevî'nin birinci cildinden tefa'ülde bulunur ve açtığı sayfada şu söze... Mevlânâ'nın Mesnevî'si, edebiyatımızda, üzerinde çok konuşulan, kendisinden sıkça bahsedilen ve çok okunan eserlerin başında gelir. Muhakkak ki zenginlik ruh zenginliğidir. [24] Ey Allah'ım! Mesnevi'nin her bahsinde Kur'an kıssaları geçer. Birçok beyitlerinde ayet ve hadislerden lafzi ve manevi iktibaslar vardır. - Kalbi kötü olanın sözleri de kötüdür. Onun gönlü ölüdür. Ruhu ebedi olmaz....