Welat / Diclenin Ahı

Abdullah Kanat

Welat / Diclenin Ahı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-04-01
YAZAR Abdullah Kanat
ISBN 9753440837
DOSYA FORMATI 4,5 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kal u Bela'da Tanrı, "Ben sizin Rab'biniz değilmiyim" diye sorduğunda, Kürtler "Bele" derken tanrıyı inandırmamış olacaklar ki lanetlenmekten kurtulamadılar. Kavimler dünyanın dört bir tarafına dağılırken, Mezopotamya'nın kalbi sayılan Amed'ten geçmek zorunda kaldılar.Amed, kalkan balığı gibi surları ve dört ana yöne açılan dört ana kapısıyla, Mezopotamya'nın adeta kalbi gibidir. Tanrı'nın suyu Dicle, insanlara, kavimlere ve Peygamberlerine hayat vermek için Fis kaya'ya yanaştığında bütün hırçınlığını ve taşkınlığını bırakırken, nazlı, uysal ve alımlı bir kısrak görünümünü alır.Sümerlerin "İdigna", Babillerin "İdiklat" ve daha sonraları kavimlerin "Tıgris" dedikleri Dicle, günün her saatinde değişik renklere ve seslere bürünür.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Welat / Diclenin Ahı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Welat / Diclenin Ahı.

...yim" diye sorduğunda, Kürtler "Bele" derken tanrıyı inandırmamış olacaklar ki lanetlenmekten kurtulamadılar ... Welat - Diclenin Ahı Pdf | Kitapidea.com ... . ...Ahı Kitabının özetini inceleyebilir ve Tamamını PDF olarak indirebilirsiniz.Welat - Diclenin Ahı Pdf İndir. gibi surları ve dört ana yöne açılan dört ana kapısıyla, Mezopotamya'nın adeta kalbi gibidir. Amed, kalkan balığı gibi surları ve dört ana yöne açılan dört ana kapısıyla, Mezopotamya'nın adeta kalbi gibidir. Tanrı'nın suyu Dicle, insanlara, kavimlere ve Peygamberlerine hayat vermek için Fis... %30. Welat - Diclenin A ... Nobel Kitap Arama / "Welat Diclenin Ahi" Kelimesi İçin Toplam... ... . Tanrı'nın suyu Dicle, insanlara, kavimlere ve Peygamberlerine hayat vermek için Fis... %30. Welat - Diclenin Ahı. Abdullah Kanat. Belge Yayınları. Welat - Diclenin Ahı-Belge Yayınları-3990000003965-Abdullah Kanat-%25 indirimli-Kal u Bela'da Tanrı, "Ben sizin Rab'biniz değil miyim" diye sorduğunda, Kürtler. Welat : Diclenin Ahı. Abdullah Kanat. Welat / Diclenin Ahı hakkında pdfkitaplarim tarafından yazılan gönderiler. Welat / Diclenin Ahı Pdf İndir. Gönderi tarihi 14 Nisan 2016 pdfkitaplarim tarafından. Welat - Diclenin Ahı. Kal u Bela'da Tanrı, "Ben sizin Rab'biniz değil miyim" diye sorduğunda, Kürtler "Bele" derken Tanrıyı inandırmamış olacaklar ki, lanetlenmekten kurtulamadılar. Yabancı Dilde Kitaplar kategorisinde yer alan Abdullah Kanat - Welat - Diclenin Ahı kitabı en uygun ve indirimli fiyatla seni bekliyor. Hızlı kargo ile. Burada fiyat net, kitap jet!...