Bir Metafor Olarak Yol ve Yolculuk

Bir Metafor Olarak Yol ve Yolculuk
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-03-27
YAZAR
ISBN 6055227739
DOSYA FORMATI 4,22 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İnsan zihninin işleyiş prensiplerinden birini ifade eden “metafor” kavramı, günlük dilde hem kişisel, hem de toplumsal bazda verilerin elde edilmesini sağlarken, aynı zamanda bize kültür ve medeniyet araştırmalarında da yeni kapılar açar. Yazılı bir metin veya konuşmada bir kişinin kullandığı dilsel ifadeler çözümlenerek, onun zihninde nasıl bir haritalamaya sahip olduğu anlaşılır. Bir nesneyi, düşünceyi, duyguyu nasıl ve ne ile kavramsallaştırdığı; yazar veya konuşanın bakış açısıyla, onun anlayışını ortaya koyarBir Metafor Olarak Yol ve Yolculuk, İlber Ortaylı, Ahmet İnam, Besim F. Dellaloğlu, Naci Bostancı, İbrahim Şahin, Hakan Poyraz, İbrahim Şirin, İbrahim Tüzer, M. Sani Adıgüzel, İlhan Genç, İsmail Sert, Işılay Pınar Yıldırım, Öznur Özdarıcı, Ethem Polat, Dursun Ayan, İlhami Sığırcı, Milay Köktürk, Levent Bayraktar, Fulya Bayraktar, Şevket Yavuz, Cem Yavuz, Faruk Karaca, Seyit Battal Uğurlu, Mümtaz Sarıçiçek ve Kayhan Şahan gibi farklı disiplinlere mensup isimlerin yazılarından oluşmaktadır. Elbette “yol”un metaforik alanı bu çalışmada ifade edilen tespitlerle sınırlı değildir. Siyaset, kültür ve medeniyet gibi toplumsal hayatın başka alanlarında da “yol”la ifade edilen metaforik anlam alanları vardır.Bu çalışma, gerek “metafor” kavramının, gerekse “yol” kelimesinin tarihsel süreçte geçirdiği anlam evreleriyle ilgilikültür, sanat ve medeniyete ilişkin birbirinden ilginçbakış açılarını ortaya koymaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bir Metafor Olarak Yol ve Yolculuk i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bir Metafor Olarak Yol ve Yolculuk.

...onuşanın bakış açısıyla, onun anlayışını ortaya koyar Bir Metafor Olarak Yol ve Yolculuk, İlber Ortaylı, Ahmet İnam ... Bir Metafor Olarak Yol ve Yolculuk - Edebiyat - Depokitap.com ... ... 24.19 TL. Bir nesneyi, düşünceyi, duyguyu nasıl ve ne ile kavramsallaştırdığı; yazar veya konuşanın bakış açısıyla, onun anlayışını ortaya koyar Bir Metafor Olarak Yol ve Yolculuk, İlber Ortaylı... Alış-Veriş Listeme Ekle. Bir Metafor Olarak Yol ve Yolculuk. Elbette "yol"un metaforik alanı bu çalışmada ifade edilen tespitlerle sınırlı değildir. Bir nesneyi, düsünceyi, duygu ... Bir Metafor Olarak Yol ve Yolculuk ... . Elbette "yol"un metaforik alanı bu çalışmada ifade edilen tespitlerle sınırlı değildir. Bir nesneyi, düsünceyi, duyguyu nasil ve ne ile kavramsallastirdigi; yazar veya konusanin bakis acisiyla, onun anlayisini ortaya koyar Bir Metafor Olarak Yol ve Yolculuk, Ilber Ortayli, Ahmet Inam, Besim F... Bir nesneyi, düşünceyi, duyguyu nasıl ve ne ile kavramsallaştırdığı; yazar veya konuşanın bakış açısıyla, onun anlayışını ortaya koyar. Bir Metafor Olarak Yol ve Yolculuk, İlber Ortaylı, Ahmet İnam... Bir Metafor Olarak Yol ve Yolculuk, İlber Ortaylı, Ahmet İnam, Besim F. Dellaloğlu, Naci Bostancı, İbrahim Şahin, Hakan Poyraz, İbrahim Şirin, İbrahim Tüzer, M. Sani Adıgüzel, İlhan Genç, İsmail Sert... Bir nesneyi, düşünceyi, duyguyu nasıl ve ne ile kavramsallaştırdığı; yazar veya konuşanın bakış açısıyla, onun anlayışını ortaya koyarBir Metafor Olarak Yol ve Yolculuk, İlber Ortaylı, Ahmet İnam... Bir nesneyi, düşünceyi, duyguyu nasıl ve ne ile kavramsallaştırdığı. yazar veya konuşanın bakış açısıyla, onun anlayışını ortaya koyar Bir Metafor Olarak Yol ve Yolculuk, İlber Ortaylı, Ahmet İnam... "Korkuyu Beklerken" Çıkılan Yolculuk: Eve / Kendine Dönüş, İbrahim Şahin,Deniz Deper, Editör, Doğu Kütüphanesi, İstanbul, ss.259-268, 2018. Bir nesneyi düşünceyi duyguyu nasıl ve ne ile kavramsallaştırdığı; yazar veya konuşanın bakış açısıyla onun anlayışını ortaya koyar Bir Metafor Olarak Yol ve Yolculuk İlber Ortaylı Ahmet İnam Besim F... Bir nesneyi, düşünceyi, duyguyu nasıl ve ne ile kavramsallaştırdığı; yazar veya konuşanın bakış açısıyla, onun anlayışını ortaya koyar. Bir Metafor Olarak Yol ve Yolculuk, İlber Ortaylı, Ahmet İnam... Bir Metafor Olarak Yol ve Yolculuk, İlber Ortaylı, Ahmet İnam, Besim F. Dellaloğlu, Naci Bostancı, İbrahim Şahin, Hakan Poyraz, İbrahim Şirin, İbrahim Tüzer, M. Sani Adıgüzel, İlhan Genç, İsmail Sert... Bir Metafor Olarak Yol ve Yolculuk, İlber Ortaylı, Ahmet İnam, Besim F. Dellaloğlu, Naci Bostancı, İbrahim Şahin, Hakan Poyraz, İbrahim Şirin, İbrahim Tüzer, M. Sani Adıgüzel, İlhan Genç, İsmail Sert... Edebiyat - Bir Metafor Olarak Yol ve Yolculuk. | 0 yorum | Yorum Yap. Bir Metafor Olarak Yol ve Yolculuk, İlber Ortaylı, Ahmet İnam, Besim F. Dellaloğlu, Naci Bostancı, İbrahim Şahin, Hakan Poyraz, İbrahim Şirin, İbrahim Tüzer, M. Sani Adıgüzel, İlhan Genç, İsmail Sert......