Al Yazmayı Gül Eylemek

Ramazan Balcı

Al Yazmayı Gül Eylemek
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-02-26
YAZAR Ramazan Balcı
ISBN 9752694309
DOSYA FORMATI 7,27 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Şehidi olmayanın vatanı olmaz. Vatan ise şehitlerin iradesi ve inancından ibarettir.Cevabı aranan soru şu:Çanakkale’nin, Sarıkamış’ın, Sakarya’nın, Dumlupınar’ın şehitlerinden hangisi okul kapısı önünde kızlarının ağlamasına razı olurdu?Bin yıldır Anadolu’yu vatan eden bir milletin öz evlatları kendi öz ülkesinde özgürce yaşama hakkına sahip değil miydi?Oysa biz esir değildik. Başka bir ülkeden buraya sığınmamıştık. Sonradan gelmiş bir göçmen ya da ıssız bir adada bulunmuş kayıp nesillerden de değildik. Bin yılda bu ülkenin dağını taşını vatan yapmıştık. Üzerinde yaşadığımız toprağı öyle kendimize benzetmiştik ki üzerinde yetişen her şey bize benzerdi. O toprak kanımıza, tenimize o kadar âşıktı ki ay demez, yıl demez şehitler ister, hep verirdik.Hakk’a tapan böylesi aziz bir milletin hakkıydı istiklal ve hürriyet. Üzerinde canını, kanını katarak, yoğurarak yaşadığı vatanında horlanmak bu milletin hakkı olamazdı.Ama gün geldi aynı topraklar üzerinde, kendi kızlarımızı kendi inancımızın ifadesi, hayatın kendisi olan kıyafetleriyle kendi okullarımıza gönderemez olduk.Oysa daha dün bu topraklar için yüz binlerce şehit veren bizdik! Toprağı, bayrağı, al yazmayı, ezanı, Kuran’ı birbirinden ayırmayalım diye!Al yazmayı gül eyleme yolculuğu bin yıllık bir serüven! ‘Bir saat adalet yetmiş sene ibadetten hayırlıdır,’ diyerek yola çıkan ecdadın izlerine basa basa yürünen bir yolda "gül rengi kanımızın" nasıl bayraklaştığını öğrenmek için.Bir gün yorgun argın eve döndüğümde kızımın ağlamaktan gözlerinin şiştiğini görmemek için. Onun evimiz kadar bizim olan okul kapısından geri döndürülmesine şahit olmamak için. Onun "biz neyiz?" sorusuna muhatap olmamak için.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Al Yazmayı Gül Eylemek i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Al Yazmayı Gül Eylemek.

...esil Yayınları. Yazar Oysa daha dün bu topraklar için yüz binlerce şehit veren bizdik! Toprağı, bayrağı, al yazmayı, ezanı, Kuran'ı birbirinden ayırmayalım diye! Al yazmayı gül eyleme yolculuğu bin yıllık bir serüven! Al Yazmayı Gül Eylemek ... Al Yazmayı Gül Eylemek-Palme Kitabevi ... . Yayınevi / Marka: Nesil Yayınları. Barkod: 9789752694309. Al Yazmayı Gül Eylemek. Ürün Adı Hatalı. Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Al Yazmayı Gül Eylemek. Yazar. Dr. Ramazan Balcı. Yayınevi. Oysa daha dün bu topraklar için yüz binlerce şehit veren bizdik! Toprağı, bayrağı, al yazmayı, ezanı, Kuran'ı birbirinden ayırmayalım diye! Al yazmayı gül eyleme yolculuğu bin yıll ... Al Yazmayı Gül Eylemek Ramazan Balcı ... . Al Yazmayı Gül Eylemek. Yazar. Dr. Ramazan Balcı. Yayınevi. Oysa daha dün bu topraklar için yüz binlerce şehit veren bizdik! Toprağı, bayrağı, al yazmayı, ezanı, Kuran'ı birbirinden ayırmayalım diye! Al yazmayı gül eyleme yolculuğu bin yıllık bir serüven! İlgili Etiketler. e kitap kitap kitaplık ucuz kitap al yeni çıkan kitaplar kitap al. Al yazmayı Gül Eylemek - Ramazan Balcı. Şu an en ucuzamazon.com.tr6,78 TL. Oysa daha dün bu topraklar için yüz binlerce şehit veren bizdik! Toprağı, bayrağı, al yazmayı, ezanı, Kuran'ı birbirinden ayırmayalım diye! Al yazmayı gül eyleme yolculuğu bin yıllık bir serüven! Oysa daha dün bu topraklar için yüz binlerce şehit veren bizdik! Toprağı, bayrağı, al yazmayı, ezanı, Kuran'ı birbirinden ayırmayalım diye! Al yazmayı gül eyleme yolculuğu bin yıllık bir serüven! Oysa daha dün bu topraklar için yüz binlerce şehit veren bizdik! Toprağı, bayrağı, al yazmayı, ezanı, Kuran'ı birbirinden ayırmayalım diye! Al yazmayı gül eyleme yolculuğu bin yıllık bir serüven! Oysa daha dün bu topraklar için yüz binlerce şehit veren bizdik! Toprağı, bayrağı, al yazmayı, ezanı, Kuran'ı birbirinden ayırmayalım diye! Al yazmayı gül eyleme yolculuğu bin yıllık bir serüven! 7 TL. Oysa daha dün bu topraklar için yüz binlerce şehit veren bizdik! Toprağı, bayrağı, al yazmayı, ezanı, Kuran'ı birbirinden ayırmayalım diye! Al yazmayı gül eyleme yolculuğu bin yıllık bir serüven! Oysa daha dün bu topraklar için yüz binlerce şehit veren bizdik! Toprağı, bayrağı, al yazmayı, ezanı, Kuran'ı birbirinden ayırmayalım diye! Al yazmayı gül eyleme yolculuğu bin yıllık bir serüven!...