AB’nin Doğu Sınırı Balkanlar

Doç. Dr. C. Uğur Özgöker

AB’nin Doğu Sınırı Balkanlar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-10-24
YAZAR Doç. Dr. C. Uğur Özgöker
ISBN 6054993871
DOSYA FORMATI 3,14 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitabın amacı, Batısında Atlantik Okyanusu, Kuzeyinde Kuzey Denizi ve Kuzey Buz Denizi, Güneyinde Akdeniz’le doğal sınırları coğrafi olarak tespit edilmiş olan Avrupa’nın ve siyasi entegrasyonu olan AB’nin doğal coğrafi sınırının bulunmadığı Doğu sınırını, siyasi ve kültürel açıdan analiz ederek konuya kavramsal bir katkı sağlamaktır. Bu amaca ulaşmak için kitapta; Avrupa Birliği’nin kurulmasına yönelik kuramlar, tarihi projeler, Avrupa Entegrasyon süreci, AB genişleme dalgaları, Balkanlar, Yugoslavya’nın dağılması, Dayton Barış Antlaşması ve Avrupa Birliği’nin Batı Balkanlar ile olan tarihi, ekonomik, siyasi, stratejik ve hukuki münasebetleri ile AB Müktesebatına -Acquis Communaitaire- uyumları detaylı olarak irdelenmiştir.Balkanlar’ın Jeopolitik-Jeostratejik olarak Ege Denizi, Adriyatik Denizi, Karadeniz Havzası ve Güney-Doğu Akdeniz çanağındaki coğrafi ve stratejik konumu, Rusya Federasyonu, Türkiye ve Ukrayna ile tarihi, kültürel ve coğrafi bağları dikkate alınmıştır. AB, her ne kadar BREXIT olarak adlandırılan İngiltere’nin AB’den çıkma kararından sonra büyük bir darbe yemiş olsa da; Batı Balkan ülkeleri olan Arnavutluk, Bosna-Hersek, Karadağ, Makedonya ve Sırbistan’nın AB’ye katılmaları; AB’nin geniş­leme sürecinin kesintiye uğramadığı ve aynı zamanda Uluslararası İlişkilerde siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel bir “Küresel Güç” olma iddiasına devam ettiği bir kez daha teyit edilmiş olacaktır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz AB’nin Doğu Sınırı Balkanlar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap AB’nin Doğu Sınırı Balkanlar.

...r BREXIT olarak adlandırılan İngilterenin ABden çıkma kararından sonra büyük bir darbe yemiş olsa da; Batı Balkan ülkeleri olan ... AB'nin Doğu Sınırı Balkanlar - Uğur Özgöker Kitap - Köln Kütüphane ... ... Epub veya pdf formatta AB'nin Doğu Sınırı Balkanlar kitabına erişmek ister misiniz? Bu içerik üzerinden sizlere Doç. Dr. C. Uğur Özgöker tarafından yazılmış güzel bir eser sunuyoruz. AB'nin Doğu Sınırı Balkanlar. Yeni. Ücretsiz Kargo. AB, her ne kadar BREXIT olarak adlandırılan İngiltere'nin AB'den çıkma kararından sonra büyük bir darbe yemiş olsa da; Batı Balkan ülkeleri olan... 22.50 TL. Bu amaca ulaşmak için kitapta; Avrupa Birliği'nin kurulmasına yönelik kuramlar, tarihi projeler, Avrupa Entegrasyon sü ... ABnin Doğu Sınırı Balkanlar ... ... 22.50 TL. Bu amaca ulaşmak için kitapta; Avrupa Birliği'nin kurulmasına yönelik kuramlar, tarihi projeler, Avrupa Entegrasyon süreci, AB genişleme dalgaları, Balkanlar, Yugoslavya'nın dağılması... AB'nin Doğu Sınırı Balkanlar. YAYINEVİ: Derin Yayınları. AB, her ne kadar BREXIT olarak adlandırılan İngiltere'nin AB'den çıkma kararından sonra büyük bir darbe yemiş olsa da; Batı Balkan... 25.50 TL. Bu amaca ulaşmak için kitapta; Avrupa Birliği'nin kurulmasına yönelik kuramlar, tarihi projeler, Avrupa Entegrasyon süreci, AB genişleme dalgaları, Balkanlar, Yugoslavya'nın dağılması... AB'nin Doğu Sınırı Balkanlar konusu ile yazarı hakkında bilgi almak ve kitap hakkında yapılan yorumlara göz atmak için hemen tıklayın, indirim fırsatları ile kolayca satın alın. Bu amaca ulaşmak için kitapta; Avrupa Birliği'nin kurulmasına yönelik kuramlar, tarihi projeler, Avrupa Entegrasyon süreci, AB genişleme dalgaları, Balkanlar, Yugoslavya'nın dağılması... AB'nin Doğu Sınırı Balkanlar/Uğur en uygun fiyatı GittiGidiyor'da! AB'nin Doğu Sınırı Balkanlar/Uğur. Derin Yayınları - Özel Ürün/Uğur Özgöker Güney Ferhat Batı. 26.70 TL. Bu amaca ulaşmak için kitapta; Avrupa Birliği'nin kurulmasına yönelik kuramlar, tarihi projeler, Avrupa Entegrasyon süreci, AB genişleme dalgaları, Balkanlar, Yugoslavya'nın dağılması... Uğur Özgöker, Güney Ferhat Batı. Bu kitabın amacı, Batısında Atlantik Okyanusu, Kuzeyinde Kuzey Denizi ve Kuzey Buz Denizi, Güneyinde Akdeniz'le doğal sınırları coğrafi olarak tespit edilmiş olan... Doç. Dr. C. Uğur Özgöker, Güney Ferhat Batı. Bu kitabın amacı, Batısında Atlantik Okyanusu, Kuzeyinde Kuzey Denizi ve Kuzey Buz Denizi... 25 TL. Bu amaca ulaşmak için kitapta; Avrupa Birliği'ni...