Türkiye Nasıl Doğdu?

Harold Armstong

Türkiye Nasıl Doğdu?
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-06-06
YAZAR Harold Armstong
ISBN 9758911868
DOSYA FORMATI 11,4 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Mütareke yılları İstanbulunu daha yakından tanımak isteyenler için önemli bilgiler içeren bu kitap, 1915 yılında Kûtül-Amârede Türklere esir düşerek Bağdat, Musul, Halep, Mersin, Ankara yolunu izleyerek Kastamonuya, oradan da İstanbula getirilip, Anadoluda esirler karargâhı olan Afyonkarahisara nakledilen, bütün bu dolaştığı yerlerde halkı tanımaya çalışan Harold Armstrong adlı bir İngiliz subayının anılarından oluşuyor. Yazar daha sonra Mütareke yıllarında, işgalci güçler içindeki İngiliz Askerî Ataşesi olarak İstanbula, bu kez esir olarak değil, esaret altındaki bir şehrin güvenliğini sağlamak üzere geliyor. İstanbulda İngiltere Olağanüstü Komiserliği yardımcılığında ve Askerî Ataşeliğinde, Müttefikler Başkumandanlığı Erkân-ı Harbiyesinde, Jandarma Müfettişliğinde bulunuyor. Bütün bu görevleri sırasında, İstanbuldan ayrıldığı 1923 yılına kadar gözlemlerini ortaya koyduğu kitabında yazar, zaman zaman Türkleri gerçek yüzüyle görerek, onların büyük bir imparatorluğun kurucusu ve yöneticisi, asil bir millet olarak üstünlüğünü teslim ediyor; ama çoğu zaman da Avrupada geçerli olan tarihsel yanılgılardan kendini kurtaramayarak onları zavallı, kendini yönetmekten aciz kimseler olarak görüyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türkiye Nasıl Doğdu? i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türkiye Nasıl Doğdu?.

...elemelerini, kitaplardan alıntıları, yazarlardan sözleri, okurları listeleyebilirsiniz ... Türkiye Nasıl Doğdu - H. C. Armstrong | Okurhan ... . H. C. Armstrong. Mütareke yılları İstanbul'unu daha yakından tanımak isteyenler için önemli bilgiler içeren bu kitap, 1915 yılında Kûtül-Amâre'de Türklere esir düşerek Bağdat, Musul, Halep, Mersin... Türkiye Nasıl Doğdu? %40. 15,00 TL. Türkiye Nasıl Doğdu? Harold Armstong. HAVALE :8,91 TL %1 EFT İndirimi. TÜRKİYE NASIL DOĞDU ? kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. TÜR ... Türkiye Nasıl Doğdu ... . TÜRKİYE NASIL DOĞDU ? kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. TÜRKİYE N...